Atėjus apsipirkti į turgų man visad “užkliūna akis” už jautienos šonkauliukų. Ypač kai jie būna mėsingi, taip ir gundo pirkti. Nes galvoje iš karto sukirba mintis, kad juos kepsiu arba išvirsiu skaniausią sultinį, o virtą šonkauliukų mėsą sumalsiu ir pagaminsiu arba žemaičių blynus, arba įdarytus mėsyte lietinius. Kai pagalvoji? Tiek daug galima paruošti patiekalų iš tų jautienos šonkauliukų.  Aišku, nebūtina tik iš jautienos, galima ir iš kiaulienos, avienos, veršienos, bet tokie mėsingiausi man yra jautienos šonkauliai. Šį kartą mano meniu buvo: Jautienos šonkauliukai su lipniu padažu . 

Jautienos šonkauliukus esu gaminusi įvairiais būdais: kartą gaminau su slyvų uogiene, kitą kartą kaip befstrogeną, o dar prieš tai paminėti receptai…tikra šonkauliukų šventė ! Tereikia mažos fantazijos ir prašmatnios vaišės garantuotos ! 

Šį kartą Jautienos šonkauliukus gaminau su lipniu padažu , bet jis buvo toks labiau azijietiškas, nei įprastai BBQ, nes norėjosi ir lipnumo, ir aštrumo, ir tokio švelnaus rytų poskonio. O jeigu dar įvynioti į tortilijos paplotėlį ar lavašą? Pasakiška….

Jautienos šonkauliukai su lipniu padažu
Spausdinti
Ingredientai
 1. 1 kg jautienos šonkauliukų
 2. 3 skiltelės česnako
 3. 1 čili pipiras su sėklomis
 4. 3 valg.š. medaus
 5. 1 citrinžolės stiebas
 6. 5 cm imbiero šaknies
 7. 3 valg.š. sojos padažo
 8. 3 valg.š. pomidorų pastos
 9. 3 valg.š. ryžių acto
 10. 3 valg.š. balzamiko padažo
 11. 1 valg.š. vorčesterio padažo
 12. 3 valg.š. aliejaus kepimui
 13. 100ml vandens arba sultinio
 14. druska
Paruošimo būdas
 1. Česnaką, imbierą, citrinžolę, čili pipirą smulkiai sukapokite. Sumaišykite su ryžių actu, medumi, soja, pomidorų pasta, blzamiku, vorčesterio padažu, aliejumi, druska ir vandeniu. Visus ingredientus išmaišykite ir palite 20min skoniams susigerti.
 2. Jautienos šonkaulius išminkykite su pasigamintu marinatu. Palikite 2-3 ir daugiau valandų marinuotis.
 3. Orkaitę įkaitinkite iki 200 laipsnių. Sudėkite jautienos šonkauliukus. Užpilkite padažu. Uždenkite folika ir kepkite 1,5 valandos uždengus. Numinkite foliją. Kepkite dar 20min.
Pastabos
 1. Galima valgyti su ryžiais, įvairiais paplotėliais, tipo lavašu ar tiesiog salotų lapais, bet nepamirškite pabarstyti šviežių kalendrų lapeliais 🙂
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą