Artėjant pavasariui pradedu vėl rūpintis savo kūno apvalumais. Vėl ateina eilinis noras sulieknėti, kad galėčiau vasarą drąsiai pležintis. Todėl vis dažniau ant mano stalo atsiranda salotos ar užkandukai. O kol šviežių daržovių nėra arba jos užaugintos žiemos pramoniniu būdu, aš renkuosi dar iš rudeninio derliaus gėrybių. Tad po ilgo raugintų kopūstų valgymo, nori juos paįvairinti kitais skoniais ir aromatais. Todėl, Raugintų kopūstų salotos su kanapėmis , puikus kopūstų paįvairinimas. 

Aš mėgstu kopustus, jų salotas galiu valgyti tiek namie, tiek restoranuose, nors pastaruosiuose ypač retai kada pateikia. Labai dažnai gaminu kopūstinius garnyrus arba kaip pagrindinį patiekalą/salotas arba užmarinuoju į stiklainius pasmaguriavimui ar raugintus kopūstus su grybais ir dar daug įvairių skonių ir poskonių. 

Raugintų kopūstų salotų su kanapėmis skonį paįvairino šaltu būdu spaustas saulėgrąžų sėklų aliejus. Tas saulėgrąžų aromatas su traškiomis kanapių sėklomis, salotas pakilėjo į tikrai labai aukštą lygmenį. Nuoširdžiausiai rekomenduoju, kol dar šiltasis pavasaris kaunasi žiema, išbandyti : nauda ir kūnui, nes vitaminų bomba ir gomuriui, nes užvaldo skonių jūra, bei smagumą girdint kanapių sėklyčių traškesį.

Šias salotas galite valgyti vienas, su virtomis bulvėmis, su kepta šonine, antiena arba tiesiog juodos duonos riekele. Tas puikiai derantis kanapių sėklų traškesys su saulėgrąžų aliejaus aromatu, bei raugintų kopūstų rūgštele ,  gundo vos paragavus…dar ir dar.  O pagrindą pasigaminti šias raugintų kopūstų salotas su kanapėmis , rasite, net neabejoju 🙂

Raugintų kopūstų salotos su kanapių sėklomis
Spausdinti
Ingredientai
  1. 300g raugintų kopūstų
  2. 1/2 raudono svogūno
  3. 2 valg.š. šalto spaudimo saulėgrąžų aliejaus
  4. 2 valg.š. kanapių sėklų
Paruošimo būdas
  1. Kanapių sėklas pakepinkite sausoje keptuvėje, kol sėklos pradeda spragsėti.
  2. Raudoną svogūna smulkiai sukapokite.
  3. Raugintus kopūstus nusausinkite nuo sulčių, suberkite smulkintą svogūną, sėklas. Užpilkite saulėgrąžų aliejumi, išmaišykite.
  4. Palikite pastovėti ir skoniams susigerti apie 10 minučių.
Pastabos
  1. Kanapių sėklas galima keisti kitomis sėklomis, pvaz.: kalendros, garstyčių ar kumino, bet tada jau ir skonį gausite visai kitą ir tinkantį prie kitų patiekalų ar užkandžių.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą