Šį rudenį raugėme kopūstus. Kadangi mūsų indas kopūstams raugti buvo nedidelis, todėl liko 2 kopūsto galvos. Rūsyje jos ir gulėjo sau ramiai, laukdamos kada bus daromi balandėliai ar šiaip, mažomis porcijomis suvalgomi. Tačiau užėjus šalčiams ant Lietuvos, išsigandau, kad nesušaltų kopūstai ir nusprendžiau, kad reikia iš jų ką nors pagaminti.
Prisiminiau, kai kartą statybininkai, remontuojantys mūsų namus, pavaišino kopūstų mišraine, tinkančia ir kaip garnyras, ir sriuboms. Geri žmonės buvo, pasidalino receptuku su manimi, o aš dalinuosi su jumis. Svarbiausia, kad jie gali stovėti stiklainiuose nevirti.

Taigi, mišrainei reikės:
5kg kopūstų (kadangi 2 galvos buvo nemažos, pas mane gavosi net šiek tiek daugiau)
1kg morkų
1kg svogūnų
0,5l acto (aš dėjau 400 ml)
1l aliejaus (aš dėjau 0,5l, nes nemėgstu riebiai)
3 šaukštų druskos
300g cukraus
kmynų

 
Kopūstus susmulkinau, morkas sutarkavau, svogūnus smulkiai sukapojau. Supyliau actą, aliejų, druską, cukrų ir viską gerai išmaišiau. Palikau per naktį pasimarinuoti. Ryte sudėjau į stiklainius, o dalį suvalgėme. Keletą stiklainių daviau mamai, ji virė sriubą ir gyrė, kad labai skani gavosi. Kol kas mūsų namuose kopūstėliai iki sriubos nedakeliauja, būna suvalgyti ankščiau:) Rekomenduoju ir jums pasigaminti:)
 

 

Odeta
Autorius

Komentarų: 2

  1. Anonimiškas Atsakyti

    Kiek laiko šias salotas galima laikyti šaldytuve? Vakar gaminau, skanu 🙂

    • Odeta

      Mes esame išlaikę virš mėnesio,tiesiog ilgiau neišsilaiko:)

Parašykite komentarą