Tabulė pirmą kartą paragavau Jungtiniuose Arabų Emiratuose, libaniečių restoranėlyje. Atsimenu tą skonį kiekvieną kartą vos prisėdusi artimųjų rytų stiliaus restoranėlyje. Ir visuomet užsisakau šias Tabulė salotas, ir kiekvieną kartą mėgaujuosi užsimerkdama, kad skoniai kuo ilgiau išliktų mano atmintyje, ir kiekvieną kartą pasižadu būtinai jas pasigaminti pati. Kadangi šių salotų gimtinė artimieji rytai, tad nuvykę, tikriausiai, drąsiai galiu sakyti, į bet kurią arabų šalį, o taip pat į Izraelį tikrai gausite šių fantastiškų salotų paragauti. Tabulė (Taboullech) nustebins savo gaiva ir noru kitoje užeigoje jas vėl ragauti, ypač kai karšta.

Maloniai nustembi, kad taip puikiai dera mėtos ir petražolės. Puiki prieskoninių žolelių koncentracija padaro Tabulė salotas maniakiškomis 🙂

Tabulė salotas padaryti paprasčiau paprasto. Svarbiausia jų pasigaminti tiek, kad suvalgyti vienu kartu ir nepalikti kitai dienai. 

Tabulė (Taboullech)
Spausdinti
Ingredientai
  1. sauja plokščialapių petražolių
  2. sauja mėtų
  3. 1 nedidelis saldus/ raudonas svogūnas
  4. 1/2 stiklinės bulgur kruopų
  5. 1 pomidoras
  6. 1/2 citrinos sulčių
  7. druska
Paruošimo būdas
  1. Petražoles su mėtomis susmulkinkite kaip galima smulkiau. Svogūną sukapokite irgi itin smulkiai. Iš pomidorų išimkite sėklas ir sukapokite. Bulgur kruopas užpilkite verdančiu vandeniu ir palaikykite kol kruopos išbrinks. Atvėsinkite ir šalinkite perteklinę drėgmę. Nusausinkite per sietelį sutrintas petražoles su mėtomis, pomidorus.
  2. Viską sumaišykite, užspauskite citrinos sultis, pabarstykite druska. Skanaus!
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą