Sušilus orams labiau ir labiau norisi užkąsti kažką lengvesnio, gaivesnio, greitai pagaminamo. Su didesniu malonumu renkiesi geriau į kiemą, į parką ar miestą pasivaikščioti. Ar tiesiog pakvėpuoti grynu oru. Todėl mano virtuvėje vis dažniau iš turgaus ar parduotuvės atkeliauja salotų pundelis. Tik paėmi salotas su peiliu čak čak ar tiesiog rankomis suplėšai, pridedi dar kažko, šio bei to mažmožiškai į bliūdą ar lėkštę ir ant stalo….Pakertame visi į valias. Aš vadinu tai Greitos Salotos…arba 5 minučių salotos.

Greitos salotos gali būti su bet kuo, priklausomai nuo nuotaikos ar šaldytuvo turinio. Kartais greitos salotos būna ir sočios, pavyzdžiui su avokadu arba su camembert sūriu ar su silke, kurią tiesiog dievinu. Kartais tiesiog visiškai absoliučiai daržovinės, kaip niekada nepabostančios tabbouleh (tabule) salotos arba pusrytinės su grikiais. Žodžiu, greitų salotų variacijų kiek tik širdis geidžia. 

Kadangi esu nepailstanti žuvų ir kitų jūros gėrybių gerbėja ir įvairiausi patiekalai su tunu, aštuonkojais, kalmarais, lašiša, sardinėmis, silke ir t.t., praktiškai karaliauja ant mano stalo. Todėl greitos salotos su tunu, įvairiose variacijos, mūsų šeimoje nieko nebestebina.  

Šias salotas gaminau alkanų mergaičių pasisėdėjimui. Kadangi buvome laaaabai alkanos ir dar po prekybos centro “nusiaubimo”! Patikėkite kokios buvome ALKANOS, tiek visokių rūbų, batų prisimatavusios, išvargusios nuo žmonių gausos, energetiškai išsiurbtos, bet labai pasipuošusios ir dar labiau, už viską pasaulyje….ALKANOS!!! Situaciją galėjo išgelbėti tik greitos salotos 😉

Todėl, kol viena plėšė salotas, kita plonai plonai pjaustė svogūnus, aš išviriau kiaušinius, o kol šie patys virė, apkepiau tuną. Ir po greitų salotų su tunu, merginos, ne tik pasipuošusios, bet buvome sočios ir laimingos. 

Greitos salotos su tunu
gali būti lašiša, menkė ar kita žuvis
Spausdinti
Ingredientai
 1. Šviežių salotų pundas
 2. 1 nedidelis saldus svogūnas
 3. 150g šviežio tuno
 4. sezamo sėklos
 5. 2 kiaušiniai
 6. 1 arb.š. citrinos sulčių
 7. 2 valg.š. ypač tyro alyvuogių aliejaus
 8. druska
Paruošimo būdas
 1. Salotas suplėšykite. Svogūną supjaustykite itin plonais pusžiedžiais, švelniai patrinkite tarp delnų. Sumaišykite su salotų lapais.
 2. Išvirkite kiaušinius. Virkite 3,5min. kad trynys būtų šiek tiek minkštas.
 3. Tuną apvoliokite seza,o sėklose. Įkaitinkite keptuvę su šlakeliu aliejaus, sudėkite visą tuno gabalą. Kepkite max 1min ant vienos pusės ir tiek pat ant kitos. Vos paskrudus verskite ant kitos pusės. Iškepusį tuną supjaustykite piršto storio juostelėmis.
 4. Kiaušinius supjaustykite ketvirčiais ir kartu su tunu išdėliokite ant salotų. Palaistykite citrinos sultimis, aliejumi. Pabarstykite druska.
Pastabos
 1. Pastaba: kepant tuną labai atidžiai žiūrėkite, kad neperkeptų, bus sausas ir guminis. Geriau jau žalesnis.
 2. Sveikas greitas maistas 🙂
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą