Elnienos kumpio kepsnys su bulvytėmis užgimė mano galvoje, kai dabar mano abiturientei prasidėjo egzaminų maratonas. Reikia daugiau mokytis, nors kaip sakoma, kad ko neprilaižei, to jau nebeprilaižysi, bet iš kitos pusės smagu matyti, kai vaikas mokosi ir rūpinasi, kad rezultatai duotų teigiamų vaisių. Todėl man smagu palepinti jos mėgiamais patiekalais. Kartais sotesniais, kartais tiesiog sumuštiniu, pusrytinėmis bandelėmis ar salotomis. Ir visada šaldiklyje turiu pridariusi ir prišaldžiusi kibinų. Tokiam, ekstra atvejui, kai labai skubama ir reikia greitai ir sočiai užkąsti.

Apie elnienos kumpį galima būtų pagalvoti, kad tai kieta ir sausa mėsa, nes dažniausiai tokiems kepnsiams naudojame nugarinę, išpjovą ir kryžmę. Nieko panašaus. Jeigu neperkepti ir teisingai pamarinuoti, jokiais būdais nededant druskos. Jis bus sultingas ir minkštas, o jeigu pirktsite brandintą, tai bus tobulas kepsnys. Paskutiniu metu aš labai vertinu naturalių aromatų ir skonių derinį, Kažkada eksperimentuodavau su rytietiškais, meksikietiškais ar kitų šalių prieskoniais. Bet dabar toks natūralumo periodas. Kai patinka pajusti, kaip šiuo atveju, tikrą elnienos mėsos kvapą, tekstūrą ir skonį. Žinoma, marinatui naudojau pipirus, žiupsnelį cinamono ir aliejaus, bet ne per daugiausia.

Garnyrui paruošiau dabar jau mūsų šeimos mėgiamų bulvių. Anksčiau bulvių nelabai dėdavau į garnyrus, bet kai išmokau jas pagaminti nukrakmolintas, tai dabar jos tikrai dažnai puikuojasi mano patiekaluose. Apie nukrakmolintas bulvytes esu jau rašiusi šiame įraše. Jos tikrai vertos dėmesio. O salotas sumečiau tiesiog iš to ką turėjau šaldytuve. O jame dabar karaliauja ridikėliai, žirnelių daigai, raudonasis svogūnas ir salotų lapeliai.

Kepant elnienos kumpio kepsnį, mėsą galima keisti kita: veršiena, jautiena, aviena ir t.t. Manau, tikrai nenusivilsite.

Elnienos kumpio kepsnys su bulvytėmis
Galima keisti jautiena, veršiena, ėriena
Spausdinti
Ingredientai
 1. 400g elnienos kumpio ( 3 porcijos)
 2. 1/4 arb.š. juodų maltų pipirų
 3. 1/4 arb.š. maltų kvepiančiųjų pipirų
 4. 1/4 arb.š. malto cinamono
 5. 2 valg.š. alyvuogių aliejaus
Garnyrui
 1. 4 bulvės
 2. 1 arb.š. kumino
 3. druska
 4. aliejus kepimui
 5. ridikėliai
 6. žirnelių daigai
 7. raudonasis svogūnas ( nedidelis)
 8. salotų lapeliai
 9. 1/4 citrinos sulčių
 10. alyvuogių tyras aliejus
Paruošimo būdas
 1. Elnieną supjaustykite porcijomis. Indelyje susimaišykite pipirus, cinamoną, aliejų. Prieskonių mišiniu ištrinkite kiekvieną elnienos gabalėlį ir palikite valandą pailsėti ir skoniams įsigerti.
 2. Bulves nulupkite, supjaustykite šiaudeliais ir nuolat keisdami vandenį mirkykite, plaukite, kol vanduo su bulvėmis taps skaidrus. Nusausinkite bulves, pabarstykite maltu kuminu, druska. Išmaišykite. Skardą išklokite kepimo popieriumi, pašlakstykite aliejumi. suberkite bulves, kad viena prie kitos nesiliestų. Kepkite orkaitėje įkaitintoje iki 180 laipsnių, 15 minučių.
 3. Keptuvę įkaitinkite, sudėkite elnienos kepsniu, švelniai pirštų galiukais paspauskite. Priklausomai nuo kepsnio storumo, ant vienos pusės kepkite 3 minutes, vėl piršais švelniai paspauskite.Pabarstykite druska. Apverskite ant kitos pusės, pabarstykite druska, kepkite dar 2 minutes. Paspauskite pirštais mėsą, jeigu matysite, kad šonuose jums ji dar per žalia, kepkite dar max 1 minutę. Nuimkite į lėkštes ir palikite pailsėti, kol paruošite garnyrą, mėsa subręs.
 4. Salotoms ridikėlius, svogūnus supjaustykite riekelėmis, žirnelių daigus ir salotų lapelius suplėšykite, sumaišykite su aliejjumi ir citrinos sultimis.
 5. Iškeptas bulvytes ir salotas dėkite į lėkštę šalia elnienos kumpio kepsnio.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/

 

 

Odeta
Autorius

Parašykite komentarą