Menkė yra labiausiai populiari jūrinė žuvis Lietuvoje. O menkių uodegėlės ne tik gražiai atrodo lėkštėje, skanios, neriebios, bet ir patogios valgyti. Mat vienas kaulas labai lengvai išimamas, nereikia nuolat įsispengijus žiūrinėti ar dar koks vienas smaigus kauliukas kur nors  nėra užsilikęs, kaip kokiame karpyje, silkėje ar upėtakyje. Lietuviškos menkių uodegėlės yra nedidelės, jas porcijuojant labai patogu derinti pagal porcijų dydį ir pageidavimą. 

Šiandien pateikiau menkių uodegėles su pavasarinėmis daržovėmis. Kadangi buvo daug svečių, tai uodegėlių buvo daug. Pavasarines daržoves: šparagai, žirneliai, šviežios pupelės. Jas paniravau arba paprastai sakant, lengvai nuviriau vandenyje su druska, o kad neprarastų spalvos, iš karto nuploviau po lediniu vandeniu.  Todėl vakarienė gavosi prabangiai lengva ir pikantiškai pavasariška.

Kadangi pirkau 10 menkių uodegėlių, o visos jos svėrė 1kg, tai galiu drąsiai teigti, kad jos buvo panašaus dydžio ir sveriančios apie 100g kiekviena. Tad, kiekvienam skaičiuojančiam kalorijas ar prisižiūrinčiam figūrą yra labai svarbu patiekalo porcijos, jų kaloringumas, riebumas ir gaivumas. Kadangi menkių uodegėles su pavasarinėmis daržovėmis pateikiau ne keptas keptuvėje, bet kaip įmanoma sveikiau. Žuvį kepiau orkaitėje, o daržoves paniravau. Tai patiekalas tikrai sveikas ir vertas dėmesio, nes žiauriai skanus. Tokių sveikuoliškai skanių patiekalų jau esu gaminusi ne kartą, pvz. su nukrakmolintomis bulvėmis, arba menkė garuose.

Užtikrintai galiu teigti, kad menkės uodegėlės su pavasarinėmis daržovėmis, tai tikrai lengvas, subalansuotas, puikiai tinkantis vakarienei su šeima ar draugais patiekalas. O kadangi esu tik skanaus maisto gerbėja, tai galiu visiems rekomenduoti išbandyti. Tas žuvies švelnus aštrumas ir pavasarinių daržovių gaivumas tiesiog pakeri. Pabandykite ir būtinai parašykite kaip patiko.

Menkių uodegėlės su pavasarinėmis daržovėmis
galina naudoti ir kitą žuvį: jūros lydeka, otas, plekšnė, ešerys...
Spausdinti
Ingredientai
 1. 5 porcijos
 2. 10 menkių uodegėlių
 3. 1/2 arb. š. malto čili pipiro
 4. 1/2 arb. š. maltos rūkytos paprikos
 5. 1/4 arb. š. malto cinamono
 6. 1/2 arb. š. kumino sėklų
 7. druska
 8. 2 valg.š. aliejaus kepimui
Garnyrui
 1. 250 gr šviežių smidrų
 2. 250 gr šviežių šaldytų pupelių
 3. 250 gr šviežių žirnelių su ankštimis
 4. vanduo
 5. druska
Paruošimo būdas
 1. Nuskuskite nuo menkės uodegėlių žvynus, apvoliokite visų prieskonių mišinyje ir aliejuje. Kepkite orkaitėje 180 laipsnių temperatūroje 15 minučių.
 2. Smidrus nulupkite. Užvirkite vandenį, pasūdykite. Sudėkite daržoves. Užvirus, po 1 minutės išgriebkite kiaurasamčių ir užliekite lediniu vandeniu, kad išliktų žalia spalva.
 3. Patiekite daržoves atskiroje lėkštėje, o žuvį kitoje.
 4. Prie kepančios žuvies susidariusiį sultinį, panaudokite kaip padažą.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą