Sausai sūdyta silkė skiriasi lygiai taip pat, kaip pasūdytumėte agurkus: su vandeniu arba be jo. Kaip skaniau? nežinau, nes man puikiai tinka tiek vienas tiek kitas variantas. Kas dėl agurkų, tai jie sūdant sausai išskiria daug savo sulčių, su silke kiek mažiau, bet ir iš jos besiskverbiant druskai į silkę skysčio inde tikrai atsiranda. O tai yra gerai. Neišpilkite, silkei suteiks drėgnumo.

Kadangi esu nepataisoma silkės gerbėja, tai silkė mano šaldytuve tiesiog visa yra. Kaip dabar sakoma “must be”. Dažniausiai silkę sūdau šlapiai, sūryme. Tačiau tokio paruošimo silkė man pati skaniausia, kai sūrime ji pabūna 2 paras. Aišku, silkę galima valgyti jua ir po paros, bet skoninės ir sūrinės savybės man atsiskleidžia po dviejų. Žinoma, kiekvienam tai skonio reikalas. 

šį kartą nusprendžiau sausai sūdyti silkę. Kadangi turėjau 2 gražuoles atšildytas silkes, pagalvojau, kad jas merkti į sūrymą man užims per daug laiko. Todėl nusprendžiau surizikuoti ir sausai užsūdyti silkes.

Patikėkite, rezultatas tikrai maloniai nustebino. Žinoma, pati silkės mėsa ne tokia sultinga ir drėgna. Bet skonis labiau intensyvus ir koncentruotas. Ypač antrą dieną, kai sūrymas ir prieskoniai pilnai įsigeria į žuvį. 

Kai išdarinėsite silkę, suprasite, kad ji šiek tiek sunkiau atsikiria nuo kaulų, bet skoniui tikrai blogos įtakos nepadarys 🙂 Kaip tik skonis bus ryškesnis, nors ir sunkiau apdirbamas. 

Išbandykite sausai sūdytą silkę ir šlapiai, o tada apsipręskite, kaip jums patiems skaniau 🙂

Sausai sūdyta silkė
galima ir skumbrę
Spausdinti
Ingredientai
  1. 2 silkės
  2. 2 valg.š. druskos
  3. 1 valg.š. cukraus
  4. 3 lauro lapai
  5. 5 kvepiantys pipirai
  6. 5 juodieji pipirai
  7. 1/4 arb.š. kalendros grūdelių
  8. 1 valg.š. saulėgrąžų aliejaus
Paruošimo būdas
  1. Pipirus ir kalendras šiek tiek sutrinkite grūztuvėje. su aišykite su aliejumi, druska, cukrumi ir lauro lapais. Įtrikite silkę ir padėkite šaltai į šaldytuvą mažiausiai parai. Skysčio susidariusio po paros, neišpilkite. Silke apverskite po 10-12valandų.
Pastabos
  1. Pastaba: Silkę galima pakisti skumbre
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą