Sašimi, tikra šviežios žuvies fiesta lėkštėje, nors tai tik paprasčiausiai supjaustytas šviežios ( žalios ) žuvies užkandis. Svarbiausia, kad pati žuvis būtų tikrai šviežia, kokybiška, o ne šaldyta ar pagulėjusi keletą dienų šaldytuve ar ant ledų. Kadangi žuvis valgoma termiškai neapdorota, natūrali, be jokių marinatų, prieskonių, sūdymų ir kitų apdorojimu,  galima pajusti tikrą žuvies skonį, tekstūrą, kvapą. Ne veltui Sašimi turi japonišką kilmę. O Japonija garsėja žuvies patiekalų gausa, įvairove ir šviežumu. Pastebėjau, kad Lietuvoje gausėja restoranėlių, užeigėlių, siūlančių japoniškos virtuvės patiekalų. Sušiai, iš viso  “ant bangos”, bet man tas “philadelfijos” sūrelis juose, tiesiai šiesiai, nervina ir aš jų negaliu valgyti. Geriau renkuosi Nigiri sušius arba tiesiog Sašimi.

Kaip jau sakiau, Sašimi esmė – šviežia žuvis. Jeigu galvojate, kad Maximoje, IKI, Rimi, o juo labiau Norfoje nusipirksite šviežios jūrinės žuvies, tai tikrai ne. Geriausiu atveju bus lietuviškos, užaugintos tvenkiniuose, o jūrinė bus atitirpinta. Tikrai nėra blogai, galima pirkti, bet jeigu kepsite, virsite. Tačiau, jeigu norite valgyti žalią ir pajusti visus gomurio malonumus arba kaip aš vadinu, matyti šviežios žuvies fiestą lėkštėje, tada reikia labai šviežios žuvies. Aš ją perku Šiaurės jūra parduotuvėje. Ypač dabar, kai kiekvieną trečiadienį galima nusipirkti dieviško tuno, užauginto Maldyvuose, žydruose jų vandenyse arba pasakiško skonio Trevally (angl.)/ Pseudocaranx dentex – dabar tai mano mėgiamiausia žuvis, kurią galima valgyti žalią, kuriai nereikia nei sojos, nei ryžių. Tokio šviežios ir kokybiškos žuvies pasirinkimo, dar labai stipriai reikia paieškoti, net žuvies gausa garsėjančiose šalyse.

Žinoma, galima negaminti Sašimi ar sušių. Žuvies fiestą galima daryti ir kaip Seviče,  Tartar arba Carpaccio. Svarbu nepridėti padažų ir prieskonių, kurie užgožtų žuvies aromatą, skonį ir struktūrą. Ir žinoma svarbiausia žuvies šviežumas, kuris, kaip jau esu minėju yra svarbiausia patiekalo dalis. Nes patiekalo, kaipo tokio ir nėra 🙂 Tiesiog ŽUVIS!

Sašimi, tikra šviežios žuvies fiesta
Tinka tik labai šviežia žuvis
Spausdinti
Ypatingai šviežia žuvis, gali būti
  1. tunas
  2. lašiša
  3. karangė
  4. kardžuvė
  5. menkė
  6. kita žuvis
  7. soja
Paruošimo būdas
  1. Žuvis supjaustykite plonomis riekelėmis. Išdėliokite žuvies riekeles lėkštėje
  2. įpilkite šviesios sojos padažo į indelį.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą