Ir vėl tuno salotos, tik šį kartą su putpelių kiaušiniais ir kedro riešutais arba pinijomis. Tikrai labai dažnai gaminu įvairias salotas su tunu. Tai labai patogu, nes tereikia ištraukti tuno konservų dėžutę iš turimų atsargų ir sumaišyti su vienokiomis ar kitokiomis daržovėmis. Kai norisi sočiau, tada galima paruošti su pupelėmis. Jeigu lengviau, su salotų lapais ir t.t.  Dažniausiai naudoju konservuotą ir perku mažomis dėžutėmis, kad vienai porcijai sunaudočiau vieną dėžutę. Dėžutėse dažniausiai būna 50g tuno. Taip labai lengva suskaičiuoti kiek reikia tuno, o jeigu dar prisižiūri kaip valgai, tai patogu suskaičiuoti kiek kalorijų tavo porcijoje yra. Jeigu tuno salotas darau su šviežiu tunu, stengiuosi jo neperkepti, kad nebūtų sausas. Nes perkeptas tunas net ir salotose neskanus, pradeda plaušeliais ardytis, pasidaro kaip guminis. Nežinau nežinau ar sulauktumėte ragautojų pagyrimų 😉

Su tuno salotomis labai tinka putpelių kiaušiniai, žinoma ir vištos yra gerai, bet aš juos renkuosi ne tik skonio, bet ir estetinio vaizdo lėkštėje, vėl gi dėl to paties porcijavimo patogumo. Man jie greičiau išverda, sudedu į šaltą vandenį, o vos jam užvirus išjungiu dedu į šaltą vandenį atvėsti, o jie dar ir greičiau atvėsta, nei vištų. Trumpai tariant, priliaupsinau aš čia visą krūvą pliusų putpelių kiaušinukams 🙂 Na, o jeigu dar jie tokie gražučiai, mažučiai, kreminės tekstūros, tai gausis liaupsės be pabaigos.

Kedro riešutai, puikus akcentas tuno salotoms. Svarbiausia juos šiek tiek pakepinti sausoje keptuvėje. Pabarstyti prieš pat patiekiant salotas valgytojams. 

Labai rekomenduoju, tarp visų savo skubos darbų pasigaminti šias nuostabias tuno salotas su putpelių kiaušiniais ir kedrų riešutais . Tikrai pamaloninsite ne tik save, bet ir savo šeimyną ar draugus.

Tuno salotos su putpelių kiaušiniais ir kedrų riešutais
Konservuotą tuną galima pakeisti šviežiu
Spausdinti
Ingredientai
 1. 50g konservuoto tuno aliejuje
 2. 1 sauja traškių salotų lapelių
 3. 1/4 raudono svogūno
 4. 2 putpelių kiaušiniai
 5. 1 valg.š. kedro riešutų
 6. 1 arb. š. citrinos sulčių
 7. druska
 8. pipirai
Paruošimo būdas
 1. Salotas suplėšykite norimo dydžio lapeliais. Svogūną supjaustykite plonomis riekelėmis. Nupilkite iš tuno aliejų. Putpelių kiaušinius sudėkite į šaltą vandenį, užvirus vandeniui iš karto išjunkite kaitrą. Kiaušinukus išgriebkite ir sudėkite į šaltą vandenį. Nulupkite. Supjauskykite pusiau.
 2. Kedro riešutus apkepkite karštoje sausoje keptuvėje.
 3. Sudėkite į ant salotų lapų svogūnus, tuną, kiaušinukus. Pabarstykite kedro riešutais. Pašlakstykite citrinos sultimis. Pabarstykite druska, pipirais.
Pastabos
 1. Pastaba: putpelių kiaušinius nulupsite itin lengvai, jeigu lupsite vandenyje.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą