Šis jūros gėrybių troškinys man labai primena Ispaniją. Todėl ir pavadinau ispanišku. Pirmiausia, dėl visų savo ingredientų: pomidorų, jūros gėrybių, alyvuogių. Antra, dėl tingaus jų paruošimo. Na, o trečia dėl patiekalo lengvumo ir tokio Viduržemio jūros dvelksmo.

Kažkurią dieną su savo ispanų kalbos mokytoju diskutavome, ką labiau mėgsta ispanai, o ką lietuviai. Abiejų nuomonė dėl mitybos ypatumų sutapo. Kad lietuviai per mažai valgo arba mėgsta žuvį ir jūros gėrybes. Ko negalima pasakyti apie ispanus, kurie tiesiog jas valgo juokaujant pasakysiu: pusryčiams, pietums, vakarienei ir desertams 😉 Matydama žuvies ir jūros gėrybių pasiūlą  Ispanijoje visai nenustembu, kad jie mėgsta žuvį labiau nei mėsą. Žinoma, mėsą jie valgo. Vien ką jų kumpiai kalba! Tokio pasirinkimo ir skonių spalvų niekur kitur nerasi, galiu drąsiai pasakyti, kad ispanų kumpiai visa galva aukščiau garbinamų itališkų.

Žinoma, žuvį ir jūros gėrybes puikiai ruošia italai, prancūzai, graikai, skandinavai ir kitų šalių gyventojai, kurie turi žuvies fermas ir didelius žvejybinius plotus. Gal dėl to jie ir mėgsta žuvį, jūros gėrybes, nes turi tradicijas, istoriją ir pasirinkimą. Greičiausiai taip ir yra. Kai pagalvoju, kada pirmą kartą paragavau jūros gėrybių? Atsimenu kaip šiandien, Portugalijoje. Ir tas skonis mane užbūrė taip, kad tapau priklausoma nuo jų. Po šiai dienai domiuosi visais jų paruošimo būdais, šalių tradicijomis, istorija. Gaminu, eksperimentuoju, ragauju ir bandau aprašyti. Pavyzdžiui, esu dariusi: itališkai, azijietiškai, sriubiškai ir t.t.Ir jeigu nors keletas iš jūsų pagamina, paragauja tai kuo “sergu” aš pati, man tik smagiau.

Jūros gėrybių troškinys ispaniškai gali būti labai įvairus: pradedant natūraliai, savose sultyse arba kaip aš ispananiška nata su pomidorais, o gal azijietiškai su kokosų pienu bei aštria nata. 

Jūros gėrybių troškinys ispaniškai
Žuvį ir jūros gėrybes galima keisti turimomis
Spausdinti
Ingredientai
 1. 1kg pomidorų
 2. 1 svogūnas
 3. 3 česnako skiltelės
 4. 1 saliero stiebas
 5. 100g juodų alyvuogių
 6. 2 valg.š. alyvuogių aliejaus
 7. 300g krevečių
 8. 200g kardžuvės
 9. 500g midijų
 10. 3 lauro lapai
 11. 2 čiobrelio šakelės
 12. druska
 13. malti juodi pipirai
 14. 300g ryžių
Paruošimo būdas
 1. Svogūnus ir česnakus sukapokite smulkiai. Salierus supjaustykite riekelėmis. Apkepkite keptuvėje. Sudėkite virtuviniu kombainu susmulkintus pomidorus. Suberkite alyvuoges. Troškinkite 30 minučių ant mažos ugnies, neuždengus dangčiu, kad nugaruotų perteklinis skystis. Pabaigoje sudėkite susmukintus pazilikus. Tada eilės tvarka dėkite: nedideliais gabalėliais supjaustytą kardžuvę ( galima ir kitą turimą žuvį), išmaišykite; midijas ir virkite 3 minutes, išmaišykite; krevetes sudėjus virkite minutę. Išmaišykite viską. Išjunkite ugnį.
 2. Ryžius virkite tuo pačiu metu.
 3. Į lėkštes dėkite ryžius ir užpilkite jūros gėrybių troškinį.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą