Kai vasara ir karšta už lango norisi vandens, vaisių, salotų, šviežių daržovių. Bet kokiu atveju, norisi tik lengvai, gaiviai ir be įsipareigojimų. O žodis Lengvai labai tinka, nes ir taip kai visa garuoju iš vidaus ir stenu nuo karščio, ta švelni rūgštelė ir mėtinė gaiva su lengvu kartumėliu tą žodį ir atsveria. Prieskoninės salotos su kynva užgimė mano galvoje, kai reikėso skubiai išvykti, o šaldytuve gulėjo prisipirktų šviežiausių prieskoninių žolelių, salotų ir stora citrina, o spintelėje akis badė maišelis kynvos arba kitaip vadinamos bolivinės balandos.

Šių Prieskoninių salotų su kynva esmė labai paprasta. Labai greita, gaivu, lenga ir pakankamai sotu. O svarbiausia visai nenuobodu. Su kynva salotų esu gaminusi jau ne kartą, dažniausiai net neaprašau, nes rodos, kad per daug paprasta ir jokia čia naujiena, ir kad kiekvienas gali jų lengvai pasigaminti namuose. Kartais salotas su bolivine balanda gaminu karštas, o kartais, greičiau dažniausiai gaivias ir tik su daržovėmis ar jas pateikiu kaip garnyrą. Bet kokiu atveju kynvos arba kitaip sakant, bolivių balandų maišelis visada guli mano spintelėje. Aš tai vadinu tobulu rezervu, nes visada teisingai skaniai gaunasi, svarbiausia jų nesulipinti, o tai reiškia, kol verda, nereikia maišyti. Kai jau pamatote išsiskleidusius žiedukus, dedate atvėsti ir tik tada maišote, kad kruopos taptų birios.

Tad, kaip vienas du ir trys, prieskoninės salotos su kynva atsigula lėkštėje. Svarbiausia, kad visus žalėsius galima suimti į vieną saują ir ypu viską susmulkinti. Žaibiškas greitis ir tobulas skonis, garantuotas.

prieskoninės salotos su kynva
Dėkite visas žoleles, kokias tik turite
Spausdinti
Ingredientai
 1. Prieskoninės žolelės ir salotos tinka visos, absoliučiai
aš turėjau ir dėjau
 1. 1 šakelė šalavijo
 2. sauja špinatų lapų
 3. sauja mėtų
 4. žiupsnis krapų
 5. sauja petražolių
 6. saujalė svogūnų laiškų
 7. saujalė burokėlių lapelių
 8. 1/2 citrinos sulčių
 9. 200g kyvos ( bolivinė balanda)
 10. 4 valg.š. ypač tyro alyvuogių aliejaus
 11. druska
Paruošimo būdas
 1. Nuplaukite kynva. Suberkite į puodą, užpilkite 3 kartus daugiau nei kruopų. Virkite, kol jos tarsi atsivers, pražys. Pastatykite atvėsti. Išmaišykite iki birumo.
 2. Visas prieskonines žoleles, salotas suimkite į vieną saują ir susmulkinkite kuo smulkiau.
 3. Sumaišykite su atvėsusiomis kynvos kruopomis.
 4. Palaistykite citrinos sultimis, aliejumi. Pabarstykite druska. Išmaišykite.
Pastabos
 1. Nuostabiai gaivios salotos
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/

 

Odeta
Autorius

Komentarų: 2

  • Odeta
   Odeta

   Būtinai išbandykite, dabar tai mūsų mėgiamiausios 🙂 Kol yra šviežių įvairiausių žolelių

Parašykite komentarą