Daigintų lęšių salotos : sveikiau ir naujau, įdomiau ir neįprasčiau . Dažniausiai lęšius valgome troškiniuose ar salotose, gaminame įvairiausius kukulius ir t.t.. Ganėtinai populiari pupinių šeimos daržovė. Labai soti ir maistinga. Patieklų su lęšiais gausu tiek Vidurio Azijoje, Indijoje, Lotynų Amerikoje, Afrikoje, Ispanijoje ir kitų šalių virtuvėse. Lęšiai, kaip ir ryžiai, kur besi pasaulio žemėlapyje – visur valgo. Iš principo, patiekalai netgi labai panašūs, tik prieskoniai skiriasi, na gal šiek tiek patiekalų pateikimo forma, bet labai jau nedaug.

Kadangi sveika mityba, žaliavalgystė, joginė mityba vis labiau skverbiasi į mūsų sąmones. Kartais net pagalvoju, ar čia mada? Ar iš tiesų sveikiau ? Bet faktas tas, kad daigintų ridikėlių, burokėlių, saulėgrąžų ir t.t. galima nusipirkti net prekybos centruose, be jokio vargo. Tai rodo, kad daiginimas populiarėja ir tikrai valgome įvairius daigelius. Pavasariop ypač, kai išsiilgę žalumos ir šviežumos. 

Kadangi, daigintų lęšių nemačiau pirkti nė vienoje parduotuvėje. Iš didelio noro išbandyti, nusprendžiau užsiauginti. Tad, tikrai žinau, kad daigintų lęšių salotos reikalauja kantrybės, ne jas pagaminant, bet užauginant daigelius. Keletą dienų reikia kantriai drėkinti, nes sunkiai dygsta ir greitai sugeria vandenį. Tad kantriai padirbėti užauginant daigelius, tikrai reikia. 

Man skaniausiai yra lęšiai paruošti su indiškais prieskoniais arba tiesiog su salotų lapeliais. Tad sudaiginusi lęšius, net neabejojau, kad salotos turės ryškų Indijos patiekalų skonį. Daigintų lęšių salotos: sveika ir labai sotu. Faktas. Mažas dubenėlis pamaitins visą šeimyną.

Daigintų lęšių salotos : sveikiau
Spausdinti
Ingredientai
 1. 1 stiklinė lęšių
 2. 1 didelis svogūnas
 3. 1 čili pipiras
 4. 6 svogūnų laiškai
 5. 1 česnako skiltelė
 6. saujalė kalendros lapelių
 7. šakelė mėtų lapelių
 8. 1/2 arb.š. maltos kalendros
 9. 1/4 arb.š. cinamono
 10. 1/2 arb.š. ciberžolės
 11. 4 gvazdikėliai
 12. 1 žvaigždinis anyžius
 13. 4 valg.š. riešutų aliejaus
 14. 1/2 laimo vaisiaus sulčių
 15. druska
 16. malti juodi pipirai
 17. `
Paruošimo būdas
 1. Lęšius užmerkite per naktį vandenyje, kad vos apsemtų. Ryte pripilkite dar vandens. Taip daiginkite kol lęšiai pradės dygti.
 2. Svogūną ir čili pipira su visomis sėklomis smulkiai supjaustykite. Česnaką sususmulkite itin smulkiai.
 3. Kalendrų lapelius, mėtas, svogūnų laiškus smulkiai supjaustykite.
 4. Žvaigždinį anyžių su gvazdikėliais šiek tiek patraiškikite,, kad poto lengvai galėtumėte pašalinti.
 5. Keptuvę įkaitinkite. Suberkite anyžių su gvazdikėliais. Pakepinkite. suberkite ciberžolę, maltą kalendrą, cinamoną. Nuolat maišydami pakaitinkite, kol pradės skleistis aromatas. Išimkite į atskirą indą. Į keptuvę įpilkite aliejaus, suberkite svogūnus su čili. Kepinkite, kol svogūnai švelniai pagels. Suberkite prieskonius atgal į keptuvę, sudėkite svogūnų laišku ir lėtai kepkite, kol svogūnai šiek tiek suminkštės. Apie 3 minutes, priklausomai kaip mėgstate svogūno traškumą.
 6. Keptuvę nuimkite nuo kaitros. Sudėkite mėtas su kalendromis. Išmaišykite. Suberkite daigintus lęšius. Palaistykite laimo sultimis. Pabarstykite druska, pipirais. Išmaišykite.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/

 

Odeta
Autorius

Parašykite komentarą