Per savo, kaip virėjėlės ir šeimininkutės patirtį, pastebėjau mitybos cikliškumą. Užeina periodas kai kepu duoną non stop iki jos ištobulinimo, tada keičia kitas, pvz. silkinis, kai silkes ruošiu įvairiausias, net keisčiausiais būdais : sūdau, kepu, marinuoju, su pankoliu ir t.t. Dar toks būna aštraus arba pikantiško maisto periodas. Kai visur dedu pipirus, česnakus, čili ir kitus aštrumo suteikiančius prieskonius. Tada užvaldo azija, kai kariai, kokosas, anyžiai su gvazdikėliais kvepina visus namus. O dabar mane užvaldęs natūralumo pariodas. Kai norisi ragauti natūralų, ne marinuotą ir mažai prieskoniuotą maistą. Kai norisi pajusti, užuosti, paskanauti tikro skonio. Jeigu tai mėsa, tai būtinai  lėtai kepta ir tik pabaigoje pagardinta druska. Jeigu tai silkė, tai tiesiog su natūraliais pomidrais ar tiesiai ant duonos riekės uždėta ir žinoma būtinai pačios pasisūdyta. Tas pats ir su jūros gėrybėmis. Midijos, dabar man pačios skaniausios tiesiog iškeptos orkaitėje, be jokių pribombasų. 

Midijos keptos orkaitėje , užvaldė mano norus, kai kartą paragavau Ispanijos turguje absoliučiai naturaliai iškeptas ant griliaus. Kadangi grilių užkuriame tikrai ne kasdien, Dažniausiai sodybose arba gamtoje, kur nėra šaldytuvų ir kitų patogumų kulinariniams eksperimentams. Dažniausiai gamtoje kepame patikrintus pasiilgtus kepsnius.  Tad išbandžiau griliaus kepimo būdą pakeisti, tiesiog kepimu orkaitėje. Ir likau labai patenkinta. Kadangi kepimo aukšta temperatūra ir didelis plotas. Skysčio lieka mažiau, nei įprastai midijas keptum puode. Tačiau jis gaunasi labai koncentruotas, natūralus arba kokius prieskonius būnu sudėjusi.

Midijos keptos orkaitėje
Spausdinti
Ingredientai
  1. 1kg midijų
  2. 2 česnako skiltelės
  3. druska
  4. kelios šakelės petražolių
Paruošimo būdas
  1. Midijas labai gerai išplaukite, visas suskilusias ar atsivėrusias išmeskite. Jeigu midijos turi ūsus, išvalykite nuo jų.
  2. Orkaitę įkaitinkite iki 220 laipsnių. Suberkite midijas į skardą, pabarstykite druska. Kepkite kol visos atsidarys, apie 15min.
  3. Česnakus ir petražoles susmulkinkite. Pabarstykite jais midijas, iškarto tik ištraukus skardą iš orkaitės. Švelniai išmaišykite ir patiekite ragautojams.
Pastabos
  1. Midijas galima pateikti su bagete, ciabata ar bulvytėmis free.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą