Artėjant rudeniui arba kaip dabar, kai už lango vėjas maišo lietų su saule ir vėl debesimis, žvarbi drėgmė veržiasi į pro dar vasariškus į kūną. Ir rodos tik vakar maudėmės jūroje ar ežere, o šiandien reikia šilčiausių vilnonių apdarų. Ech, tos rudens ypatybės…o tokiu momentu norisiu sriubos. Dar ne tokios sočios sočiausios norisi, kaip barščiai ar raugintų kopūstų, o gal  žuvienė, bet vis tiek šilumos į kūną norisi įsileisti ir greičiau. Sriuba su špinatais, kukuliais ir grybais bus pats tas. Kukuliams naudojau elnienos faršą, bet puikiausiai tiktų vištienos, jautienos ar kitos mėsos. Svarbiausia, kad būtų ne per riebi ir sriubai suteiktų švelnų aromatą ir vos juntamą mėsiškumą sultiniui. 

Man labai patinka sriubos su kukuliais, jie gali būti mėsos, žuvies ar net įmantriai kažkaip su jūros gėrybėmis, bet esmė ta, nes ją galima labai greitai išvirti, taip pat tai sriuba ir pagrindinias patiekalas viename. O svarbiausia, tai nebūna riebi sriuba. Žinoma, su daržovėmis galima improvizuoti, kaip kad aš ir pati dažnai darau. Ką turiu šaldytuve tą ir sudedu. Pavyzdžiui dabar šiai sriubai su špinatais, kukuliais ir grybais sudėjau ir kitas daržoves. Šaldytuve buvo kelios šparaginės pupelės ir viena mažutė, iš paskutinio derliaus užsilikusi cukinija. Man sriuba , tai šiek tiek mėsos ir laaabai daug įvairiausių daržovių. Kartais jos būna prieš tai apkeptos, kartais virtos, o kartais iš viso raw.

Šitoje sriuboje su špinatais, kukuliais ir grybais sudėjau rastas kelias gražuoles rudmėses. Bet tikrai tiktų ir kiti grybai, gal tokie kietesni, tipo : ūmėdės, “vokietukai”. Jeigu panaudosite tuos grybus, kurie turi savyje daug sulčių, tiesiog tai uždrumzlins sultinį ir špinatinė sriuba gausis grybinė. 

Tad tokia švelni sriubytė šildančiam rudens pradžios orui bus pats tas. Tikrai labai gardi ir verta dėmesio: sriuba su špinatais, kukuliais ir grybais

Sriuba su špinatais, kukuliais ir grybais
Faršas gali būti: paukštiena, jautiena, veršiena ir kita liesa mėsa
Spausdinti
Ingredientai
 1. 300g elnienos faršo
 2. 1 svogūnas
 3. 300g špinatų ( galima naudoti ir šaldytus)
 4. 1 nedidelė cukinija
 5. sauja šparaginių pupelių
 6. 1 skiltelė česnako
 7. druska
 8. malti juodi pipirai
 9. 2 lauro lapai
 10. 4 kvapnieji pipirai
 11. 2 gvazdikėliai
 12. 5 juodieji pipirai
Paruošimo būdas
 1. Elnienos faršą išminkikykite su maltais juodais pipirais, druska, 1 susmulkita česnako skiltele ir 1/2 susmulkinto svogūno.
 2. Špinatus nuplaukite, susmulkinkite. Svogūną sukapokite labai nedideliais gabalėliais. Cukina supjaustykite riekutėmis ( jeigu cukinija didesnė, perjaukite pusiau ir tada suraikykite). Šparagines pupeles perpjaukite į keturias dalis.
 3. Užvirkite vandenį. Sudėkite suformuotus mėsos kukuliukus. Sudėkite lauro lapus, kvepiančius pipirus, gvazdikėlius. Virkite 10 minučių.
 4. Sudėkite, į puodą su kukuliais, špinatus ir šparagines pupeles. Virti dar 5-7 minutes. Išjungti kaitrą ir suberti plonai supjaustytas cukinijas.
Pastabos
 1. Galima pagardinti grietine, bet tikrai nebūtinai.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą