Kai atvykstu į Prancūziją, stengiuosi pasimėgauti to regiono siūlomomis gėrybėmis. O regionas toks lyg ir paprastas, bet tarp prancūzų jis vadinamas pačiu skaniausiu, nes čia jų ir mano manymu yra beveik visko, ką gali suteikti vandenynas ir slėniai. Vynas čia liejasi upeliais, antys ir avys, net nežinau kurių daugiau, o kur dar ožkos su prabangiais jaučiais “Limuzinais”? Arba milžiniškais baravykais ar trumais, o gal austrių su aštuonkojais ar krabais. Slyvos ir tos mėsingos, kad kaulą sunku surasti net ir džiovintose. Pomidorai, braškės, artišokai, ropės, salotos gal 20 rūšių. Čia nėra tik mūsiškų silkių, kurias be galo mėgstu bei agurkėlių tokių kaip mūsų daržuose auga. O visa kita gali rasti šviežut šviežutėlį su meile išaugintą ar pagamintą produktą. Apie sūrius tai jau aš iš viso patyliu, ten jų ant rankų ir kojų pirštų kartu nesuskaičiuosi 🙂
Ta mano meilė Prancūzijai ir atėjo per maistą, gal sakysite kad aš čia puikuojuosi ar kažkaip kitaip liaupsinu šį kraštą. Tai galiu pasakyti, kad visur gerai kur mūsų nėra. Bet skanias atostogas tiesiog privalu nors kartą gyvenime Prancūzijoje pasidaryti.
Per šias atostogas daugiau iškylavome ir ragavome profesionalų pagamintą maistą, bet buvo dienų kai su malonumu sukiojausi virtuvėje. Pirmiausia nusipirkau šviežutėlių pomidorų, ropių, tuno, anties krūtinėlių, sūrių ir daug viso kito, bet nepamiršau ir mano mėgstamų šviežutėlių putpelių, kurias parduoda su visomis galvomis, kad matytųsi jų šviežumas. Nasuprantu niekaip, kodėl Lietuvoje jos tokios brangios ir kietos. Bandžiau keletą kartų pirkti, kartą buvo akmeninės, kitą kartą pardavėjas šaldytas pardavė kaip šviežias ir tipo buvo gudresnis už kitus, o trečią kartą bandžiau pirkti bet ir nebaigiau, nes kai už putpelių 1kg užgiedojo 25 Eurus, taip ir nusileido piniginė atgal į krepšį. Ir šiaip, ten šviežias ožkų sūris a la vadinama spira kainuoja 1-2 Eur, kai čia siūlo mažiausiai už 2,5 Eur, pomidorai 3 Eur/kg tai jau patys prabangiausi ir t.t. Aš nebepamenu tiksliai kainų, bet mano puseserės, kuri keliavo kartu, kainos irgi neišgąsdino nei turguje, nei parduotuvėje. Ir kodėl mes bandome uždirbti visus pinigus čia ir dabar, kodėl nedarome istorijos, kai karta iš kartos eina pas tą patį mėsininką, duonkepį ar žuvies prekeivį. Kur moka kainą šiek tiek didesnę nei prekybos centre, bet jis visada gauna aukštą kokybę, jaukų priėmimą su atmintimi, kad mėgsti tokio ar kitokio riebumo mėsą ar žuvį, tau reikia išfiletuoti, o gal tik nuskusti. Tai tokie paprasti dalykai, bet jie suteikia labai daug abipusio prisirišimo. Kaip aš to norėčiau ir Lietuvoje 🙂
Putpelės su ropėmis ir obuoliais
Spausdinti
Ingredientai
 1. 6 putpelės
 2. 3 šviežios ropės
 3. 3 obuoliai
 4. 3 šviežios bulvės
 5. 1 česnako galva (nedidelė)
 6. 1/4 arb.š. džiovintų čili pipirų
 7. 1/4 arb.š. raudonėlio
 8. 2 valg.š. druskos
 9. 1 citrina
 10. 1 l vandens
Paruošimo būdas
 1. Putpelėms nukapokite galvas. Sumerkite į pasiruoštą sūrymą: 1l vandens, 2 valg.š. druskos, riekelėmis supjaustytos ir išspaustos citrinos. Prispauskite lėkšte ar kita plokštuma, kad putpelės pilnai panirtų į sūrymą. Laikykite 4 valandas.
 2. Nulupkite bulves, ropes, obuolius ir supjaustykite ketvirčiais. Šiek tiek pabarstykite druska, bet tik vos vos, apiberkite čili pipirais ir raudonėliais. Išmaišykite. Česnaką išardykite iš galvos ir šiek tiek patraiškykite, bet neišlupkite iš odelių.
 3. Į skardą sudėkite iš sūrymo ištrauktas ir nusausintas popieriniu rankšluoščiu putpeles, sudėkite daržoves ir česnakus. Uždenkite folija ir kepkite 180 laipsnių temperatūroje 30 minučių. Nuimkite foliją ir apkepkite, kol gražiai paskrus.
Pastabos
 1. Putpelės labai sultingos, aromatingos, o daržovės mielai susikeitė skoniais ir tapo puikus garnyras 🙂
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Komentarų: 5

 1. Odeta Atsakyti

  Dovile, ka tik atostogos baigesi. Dar Jonines atsvesim ir pulsim prie namines virtuves 🙂

  • Odeta
   Odeta

   Kartą gavosi, kad per naktį palaikiau. Šiek tiek sūriau buvo, bet tikrai ne per sūriai. Nors geriau pasistenkite nepalikti 🙂 Svarbiausia, kad putpelės su oda būtų.

Parašykite komentarą