Šį receptą radau draugės atvežtoje iš Ukrainos knygoje Ukrainietiški barščiai. Receptas man pasirodė toks įdomus, kad ryžausi pasiūlyti kulinarinio žurnalo “Debesys” redakcijai, krepšinio čempionato temai. Ir labai džiaugiuosi, kad merginos neiškritikavo šio recepto, o sutiko, kad aš jį pagaminčiau. Kodėl aš pasirinkau šią žuvienę? Nes ji man pasirodė negirdėta nematyta ir tikrai neragauta, o ne tie garsieji Ukrainietiškų barščių ar Dirūnų, Kijevo kotleto ar virtinių Ukrainos virtuvės atributai. Man visada skanu ir patinka, kai atrasti knygoje, žurnale nematytą neregėtą derinį, patiekalą, prieskonį ir būtinai jį išbandyti savo virtuvėje. Taip gavosi ir su šia Ukrainietiška žuviene. Vien tai, kad naudojamas ne marinatas, ne marinuoti, bet tie šviežio raugimo agurkai ir jų rasalas.
Skonis, tikrai vertas dėmesio. Tikrai nesulyginamas nei su skandinaviškomis žuvienėmis, nei prancūziškomis ar ispaniškomis, tai iš ties unikali sriuba, kurią valgė visa mano šeima, ragavo draugai (gavosi tikrai nemažas kiekis) ir visi gyrė. Pabandykite ir jūs:) Gal patiks?

 

500 g smulkios žuvies (ežerų ar upių: kuojos, karosai, ešeriukai, raudės ir t.t.)

150 g lydekos
1 st. raugintų agurkų rasalo (šviežio raugimo)
4 rauginti agurkai (šviežio raugimo)
4 nedidelės bulvės
1 svogūnas
3 valg. š. miltų
2 lauro lapai
5 pipirų grūdeliai
½ čili pipiro
1 l vandens
 

Smulkią žuvį išvalykite, tačiau galvas palikite. Lydeką išvalykite ir nuskuskite, o galvą įdėkite prie smulkios žuvies į puodą, užpilkite šaltu vandeniu, suberkite kapotą svogūną ir virkite 1 valandą. Perkoškite, sudėkite prieskonius, supilkite raugintų agurkų rasalą, užvirkite. Agurkus supjaustykite griežinėliais arba pagaliukais, bulves perpjaukite pusiau ir viską sudėkite į sultinį. Virkite 10 minučių. Miltus išmaišykite nedideliame vandens kiekyje ir supilkite į žuvienę. Užvirkite. Sudėkite į puodą supjaustytos lydekos gabalėlius ir po 10 minučių žuvienę galėsite tiekti į stalą.

 
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą