Ne vienerius savo jauno gyvenimo darbavimosi metus teko garbė dirbti su suomių kompanijomis. Tai labai graži šiaurės ežerų krašto šalis. Su ramiais ir tvarkingais žmonėmis, su žuvies, žvėrienos ir miško gėrybių gausia virtuve. Kas kartą nuvykus į Suomiją atrasdavau vis naujų kulinarinių potyrių. Tačiau labiausiai žavėdavo lašišos arba krevečių sriuba grietinėlės pagrindu. Kadangi dažniausiai pietus valgydavome gamyklos valgykloje, virėjos žinodavo apie mūsų atvykimą ir pasistengdavo turėti šios lašišos sriubos su grietinėle. Jeigu iškilmingesnė proga būdavo, tai pagardindavo ją krevetėmis, jeigu eilinė diena, gaudavome tiesiog lašišos. Ir dar turėjome vieną tradiciją. Prieš išplaukiant atgal į Lietuvos pusę visada užsukdavome į turgų, kur pakartotinai suvalgydavome po dubenėlį sočios lašišos sriubos.
Sriuba turi būti tiršta su daug bulvių, morkų ir žinoma riebios grietinėlės. Sutirštinimui virėjos naudavo miltus, bet aš sveikesnės mitybos sumetimais jų atsisakiau.
Lašišos sriuba su grietinėle
į lašišos sriubą su grietinėle galima įberti krevečių
Spausdinti
Ingredientai
 1. 300 g lašišos
 2. 1 svogūnas
 3. 1 nedidelis poras
 4. 2 morkos
 5. 3 bulvės
 6. 1 valg.š. sviesto
 7. 200 ml grietinėlės
 8. druska
 9. 3 lauro lapai
 10. juodi ir kvepiantieji pipirai grūdeliais
 11. krapai
Paruošimo būdas
 1. Svogūną ir porą smulkiai sukapokite.
 2. Bulves ir morkas supjaustykite norimo dydžio gabalėliais.
 3. Lašišą supjaustykite apie 2 cm3 dydžio gabalėliais.
 4. Svogūnus su porais apkepkite svieste, kol švelniai pagels, bet jokiais būdais nesuskrudinkite.
 5. 2 l vandens užvirkite, suberkite pipirus, lauro lapus, druską, svogūnus su porais, bulves ir morkas. Kai bulvės suminkštės, sudėkite lašišą. Supilkite grietinėlę. Nuolat nugriebkite susidariusias putas. Virkite apie 10 minučių.
 6. Suberkite susmulkintus krapus. Išmaišykite ir patiekite.
Pastabos
 1. Lašišos sriuba su grietinėle atspindi suomiškos virtuvės skonius.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Komentarų: 4

 1. Odeta, nuostabi šita sriuba, kiek kartų viriau, ar savo šeimai, ar svečiams, visuomet turėjo didžiulį pasisekimą! Vis dar nespėjau išmėginti, bet Tavo patarimas į ją įdėti krevečių skamba itin viliojančiai. Vis dėlto greičiausia šitą reikalą teks atidėti žiemai, mes dabar ant mūsų stalo arba daržovienės, arba grybienės, arba žuvienės iš pačių sugautų vietinių žuvelių 🙂

  • Odeta

   Kristina, aš sugalvojau panašiumi stiliumi ir baravykienę išvirti, nes daržovių savų neturiu 🙁 O baravykai auga tiesiog kieme 🙂

  • Odeta

   Anonimiškas, aš jeigu naudoju grietinėlę, tai tik tikrą riebią. Kaip ir bet, kad tik natūraliau būtų 🙂

Parašykite komentarą