Darbe su kolege išsikalbėjome apie silkę: jos gamintojus ir kokią nenatūralią ją padaro, kiek daug įvairiausių E ar kitokių formulių prikemša, bet be kaulų (tikriausiai vienintelis privalumas) ir kaip skanu ta tikra naminė, kaimiška dažniausiai mamų ar močiučių pagaminta silkutė su grybais, svogūniukais,burokėliais ar dar su kuo nors. Mes gi neturime laiko terliotis, darinėti, rinkti kiaulus. Nubėgame į parduotuvę, nusiperkame pagamintą, o po to besikeiksnodami kokia ji vienodai neskani, valgome. Taigi, šalin tinginystę, gaminu pagal kolegės pasiūlytą receptą, kurį ji išgirdo iš Dzūkijoje gyvenančios močiutės. Nors silkutė ir be grybų, bet pavadinimui panaudosiu Silkutė “Dzūkiškai”
 
Silkutė "Dzūkiškai"
Spausdinti
Ingredientai
  1. 1 vnt. silkė su galva ir vidaus organais
  2. 1 arb. šaukštelis cukraus
  3. 1 šaukštas acto ( gali būti ir obuolių actas)
  4. 1 šaukštas aliejaus
  5. 1 vnt. svogūno galvutė
Paruošimo būdas
  1. Išdoroju silkę, supjaustau ją gana dideliais gabaliukais 3,5-5 cm pločio, galima jos ir nepjaustyti. Kadangi valgytojų buvo ne 2, tai supjausčiau. Svogūną susmulkinau ir apibarsčiau silkę. Atskirame inde sumaišiau: cukrų, actą, aliejų. Kai ištirpo cukrus, apšlaksčiau silkę. Gavosi nerealiai lengvai pagaminama (jeigu nevertinti "meditavimo" prie kaulų išrinkinėjimo), nerealaus skonio silkutė "Dzūkiškai". Už šį receptą esu labai dėkinga savo kolegei Laimai. Nežinau kada atsivalgysiu tokiu receptu pagamintos silkutės.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Komentarų: 2

  1. Tiesiog puiki silke! Be jokiu silkes skoni uzgozianciu, o kartais ir uzmusanciu " patalu", " kailiniu" ir kitu pagardu. Tiesiog tobulas santykis tarp silkes ir uzpilo. Labai aciu Odeta uz si paprasta, bet neprasta receptuka. Man visada buvo misle, kaip isgauti ta tobula rugstele 🙂 Beje dar karta, bet jau viesai ir oficeliai sveikinu su Cocina-rendez-vous! Butinai isbandysiu patikusius receptukus ir lauksiu vis nauju nauju nauju!!!!!

Parašykite komentarą