Kur benuvyksiu, visada apsilankau turguje. Man atrodo, kad jis atskleidžia šalies žmonių bendravimo, gyvenimo,  maisto gaminimo kultūrą. Parduodamo maisto šviežumas, aptarnaujačio prekeivio paslaugumas ir šypsena tiesiog verčia mokytis tos šalies kalbą, pažintį istoriją, keliauti, mėgautis…Ispanijos turgus, čia susirenka nuo jauno iki seno ir visi atsiduoda bendravimui….kol pardavėja išdoroja kiekvieną ančiuvį ar sardinę, visi plepa ir niekur neskuba…jie mėgaujasi kiekviena gyvenimo akimirka, pletkais, receptais, įvykiais.
Reikia nereikia prisiperki….tai magija. Neatsispyriau itin šviežiai kardžuvei. Kuo toliau, tuo labiau tikiu paprastumo genialumu. Ji atrodė taip nerealiai, kaip vyras sako “seksualiai”, daugumos vyrų toks matavimo kriterijus, tikriausiai…gaminsiu kardžuvės carpaccio (karpačas, dabar taip matau parašyta kavinėse)
Ypatingai šviežios, gražios kardžuvės pjausnelių (paprašiau turguje, kad itin plonai supjaustytų, neatsisakė, net paklausė, ką gaminsiu, deja, mano ispanų kalba mane nuvylė ir teko labai plačiai šypsotis)
1 citrina
2-3 šaukštai itin tyro alyvuogių aliejaus
0,5 čili pipiras be sėklų
žiupsnelis druskos, petražolių, pipirų
0,5 šviežio agurko
Petražoles, čili susmulkinau, agurką nulupusi sutarkavau burokine tarka, citrinos sultis išspaudžiau ir sumaišiau su aliejumi ir druska. Viską sumaišiau ir apšlaksčiau žuvį. Palikau 10-15 minučių pasimarinuoti. Skonis buvo gavosi labai natūralus, todėl kai kam trūko saldumo, kai kas pylėsi dar šiek tiek balzaminio acto. Kitą kartą aš įdėsiu šiek tiek cukraus ar medaus, kad marinatas būtų pikantiškesnis, tikriausiai jau esame atpratę natūraliai valgyti.
 
 
 
 
Odeta
Autorius

Komentarų: 2

  1. Odeta Atsakyti

    Man irgi be galo gaila, bet džiaugiuosi parduotuvėle, kuri stengiasi tapti panašia:) Vilniuje, Antakalnyje yra Katino dienos žuvis, jie tiekia sezoninę žuvį…šviežią, labai stegiasi…tikiuosi, kad ir mes turėsime šviežumą:)

Parašykite komentarą