Gana mėsos, šiandien valgysim daržoves. Šaldytuvo lentynos pilnos įvairiausių daržovių likučių, truputis pomidorų, baklažanas, žiedinio ir briuselio kopūstų, paprikos dvi. Kadangi šį savaitgalį žadame keliauti atostogauti, tai reiškia, kad turime pradėti tuštinti šaldytuvą. Taigi, mano galvoje šiandien maitintis lengvai, o tai labai padės atpalaiduoti šaldytuvo turinį. Taigi, gaminsiu daržoves kario padaže:

1 svogūnas
2 paprikos
1 pomidoras
6 briuselio kopūstai
1/2 žiedinio kopūsto
1 baklažanas
2 česnako skiltelės
2 cm imbiero šaknies
1 laimas
grietinėlės indelis ( galima ir liesesnę ir riebesnę)

 

Kad būtų pikantiškiau – meksikietiškas lauktuvių pipiriukas 1vnt.
Kario milteliai – 1 arbatinis šaukštelis
3 gvazdikėliai
druska
papuošimui ir gaivai rukolos salotos

 
Smulkiai sukapoju svogūnus, česnakus ir imbiero šaknį, vidutinio stambumo gabaliukais supjaustau likusias daržoves. Suberiu svogūną ir imbierą į keptuvę, viską apkepu. Po to supilu likusias daržoves ir viską troškinu su prieskoniais. Baigiant trokšti įdedu mažą meksikietišką pipiriuką ir smulkintą česnaką, supilu grietinėlę, išspaudžiu laimo sultis ir palieku ant ugnies kol užverda.
 AŠTRU…NE TAS ŽODIS…AŠTRU!!!!!!!!  Be padažo dar buvo galima vos ne vos praryti daržoves…va tas MEKSIKIETIŠKAS MAŽAS “NIEKŠELIS” kuris sugadino visą mano gražų sumanymą:(
 
Jo vardas: Chille habanero. Pasirodo jo aštrumas vertinamas 10/10. Jeigu šį mažylį dėsite į puodą, atminkite, jis labai piktas ir gali sugadinti valgymo malonumą:)
 

 

Odeta
Autorius

Parašykite komentarą