Kažkada, kulinarinio blogo rašymo pradžioje, eksperimentavau su darže užderėjusiais agurkais. Gaminau ir su paraugintais ir sūdytais ir su svogūnais ir be jų, o tame tarpe 3 stiklainiai buvo pagaminti su burokėliais https://cocinarendezvous.com/2011/08/28/marinuoti-agurkai-su-burokeliais/ Šiandien įvyko vieno iš stiklainių atidarymas ir ragavimas.
 
Spalva – įspūdinga

Kietumas – traškūs (chrimst-chrimst…tarp dantų)
Skonis – pikantiški
Burokėlių įtaka – siaubinga, nors draugei labai patiko ( aš jai visus ir sudėjau lauktuvių). Turi nevirtų burokėlių aitrumo, kuris trukdo mėgautis tradiciniu skoniu (bet gal aš to ir siekiau, kitoniškumo?)
Burokėliai – traškūs, neišnykęs žalio burokėlio skonis, bet jaučiamas marinatas…man, vos ne geriau už agurkus, bet juos, mano manymu, irgi geriau naudoti su kuo nors, bet ne kaip atskirą užkandėlę.
Mano išvada apie produktą: jeigu trumpai, tai abu ingredientai tinkami mišrainei, nes turi rūgšelės, aitrumo, saldumo, bet absoliučiai netinkami užkandžiauti (labai mėgstu agurkus, visose formose). Bet dėl spalvos ir traškesio daugiau nebegaminsiu…geriau tradiciniais būdais:)

Odeta
Autorius

1 Comment

  1. Anonimiškas Atsakyti

    Sveiki.Įmeskit nedidelę aitriąją ar pusę didesnės paprikėlę ir ragaukit mažiausiai po mėnesio.Jokio burokėlio poskonio,o skonis pikantiškas.

Parašykite komentarą