Atvirai pasakysiu, nesu saldumynų mėgėja, bet kai mamos gimtadienis ir reikia senolius maloniai nustebinti, nes jie po to visus metus turi apie ką kalbėti, ką valgė ar gėrė per vieno ar kito gimtadienį. Tiesiog jaučiu didžiulę atsakomybę pagaminti kokį patiekaliuką, kad apie jį galėtų nenustojamai kalbėti iki sekančio gimtadienio.

Kadangi nelabai pavyko su “Kijevo kotletų” bandomuoju kepimu, nedrįsau kepti jų ir per gimtadienį. Bet užmačiusi ūkininkų turgelyje šviežių anties kulšelių, iškepiau confit de canard https://cocinarendezvous.com/2012/03/18/confit-de-canard/ su bruknių-čili pipirų padažiuku. O desertui pasiūliau Gėrimų ir patiekalų magijoje http://gpmagija.blogspot.com/2011/11/sokoladinis-pyragas-la-brownie-ii.html užmatytą šokoladinį pyragą su savo improvizacija.

Aš jį pavadinau šiek tiek kitaip, nes šiek tiek kitaip ir gaminau. Pyragui reikės:
1 stiklinės cukraus
1 šaukšto vanilinio cukraus
240 g sviesto
250 g juodojo šokolado (ne mažiau 52 kakavos)
4 šaukštų karčios kakavos miltelių
4 didelių
kiaušinių
1 stiklinės miltų
2 nubrauktų šaukštelių kepimo miltelių
žiupsnelio
druskos
200 gr šviežių mėlynių (galima ir kitokių uogų)

Aptepimui naudojau:
50 g
sviesto
100 g šokolado (ne mažiau 52 kakavos)
100 g cukraus pudros
2-3 šaukštų pieno

Sviestą, šokoladą, kakavą ištirpinu inde, pastatytame ant kito puodo su vandeniu (kitaip sakant, ant garų). Miltus, druską, kepimo miltelius išmaišau atskirame inde. Baltymus atskiriu nuo trynių. Padalinu cukrų pusiau ir sudedu 1/2 dalį į baltymus, 1/2 į trynius. Trynius ištrinu iki baltumo su cukrumi ir sudedu į atvėsusią šokolado masę. Švelniai išmaišau. Baltymus iki standžių putų išplaku ir vėl išmaišau su kepinio mase. Suberiu uogas.
Šokoladinio pyrago masė gavosi lengvai tiršta, bet dar tekanti iš indo. Skardą išklojau kepimo popieriumi ir išleidau masę, sulyginau iki norimo storio ir pašoviau kepti į įkaitintą iki 180laipsnių orkaitę. Kepiau 30 minučių.

Baigiant kepti pasigaminau aptepą. Sudėjau visus ingredientus į dubenį, o šį pastačiau ant puodo su vandeniu ir ištirpinau iki vientisos masės. Pyliau ant iškepto, bet dar karšto,nors šiek tiek pravėsinto pyrago. Palikau per naktį sustingti.

Labai labai šokoladinis pyragas gavosi. Vyras vos išprašė, kad palikčiau gabalėlį  jo kolegoms prie arbatėlės pavaišinti. Tikiuosi patiks;) Mano mamos svečiams labai patiko:)

Odeta
Autorius

Komentarų: 6

 1. Jau nusižiūrėjus irgi jį pas Indrę, nuostabiai skaniai atrodantis pyragas!

  P.s. o pas Jus Odeta nuotraukos gražėja su kiekvienu įrašu, šaunuolė, kad stengiatės 😉

  • Odeta

   Nesitikėjau, kad jis dar ypatingai skanus:)
   Ačiū už pagyras, matau, kad šiek tiek gerėju, bet dar labai labai toli iki Tavo grožio:)Reikia eiti mokytis, bet niekaip nesurandu tam laiko:(

  • Odeta

   Jis nėra drėgnas…jis purus ir labai šokoladinis:)) Labai labai skanus:) Būtinai išbandykite:)

 2. Anonimiškas Atsakyti

  sveiki, o ar teisingai supratau kad teslai reikes 1 stiklines ir 1 sauksto?:D

  • Odeta

   Ačiū už pastebėjimą. T.b. 1 šaukštas vanilinio cukraus:)

Parašykite komentarą