Kai į namus atkeliavo 1/2 kg šviežių krevečių, vyko balsavimas. Aš siūliau krevetes kepti griliuje https://cocinarendezvous.com/2011/11/10/kelione-kreveciu-tema/, vyras siūlė https://cocinarendezvous.com/2012/02/07/krevetes-pikantiskame-padaze/ , o nugalėjo, kaip visada vaikas. Jie visada valdo mus, kiek tik norime galime vaidinti, kaip mes jiems komanduojame, kaip jie mūsų klauso. Tačiau, kaip bebūtų tiesa viena, mes jų klausome, įsiklausome ir šiaip viską darome dėl jų, kad tik jiems geriau būtų. Todėl, po šiek tiek diskusijų, buvo nuspręsta, kad bus plovas https://cocinarendezvous.com/2012/08/08/krevetiskas-plovas/ , bet aš negalėdama susitaikyti, kad jis būtų toks pats, kaip ir prieš tai aprašytas, suteikiau šiek tiek improvizacijos:
1/2 kg šviežių krevečių
1 svogūno
6 saulėje džiovintų pomidorų
2 sterko file (nedidelių)
saujos voveraičių
1 čili pipiriuko
1 valg. šaukšto raudonėlių (labai smulkintų)
700g ryžių (Jasmine)Pirmiausia išverdu sultinį, kaip aprašyta https://cocinarendezvous.com/2012/02/04/kreveciu-sriuba-su-la-gaspacio/ .

 

Vėlgi, užpilu atvėsintu krevečių sultiniu ryžius, kad apsemtų per 2 pirštus. Uždengus užverdu, o užvirus išjungiu ir palieku brinkti. Tuo tarpu susmulkinu svogūną, apkepu saulėje džiovintų pomidorų aliejuje kartu su krevetėmis, voveraitėmis ir žuvies gabaliukais (nedidukais), čili pipiriuku, bei raudonėliais, maksimum kol parausta krevetės. Prieš teikdama į lėkštes švelniai išmaišau. Viskas švelniai kaista, verda savyje.
Dar kartą pasakysiu, kad nenusivylėme šiuo fantastišku patiekalu.
Ryžiai birūs, aromatingi. Jūros gėrybės kvapnios, sultingos. PATIEKALAS NEREALUS:)

Odeta
Autorius

Parašykite komentarą