Kol sau ramiai atostogavau, mano kaimo darželyje užaugo 4 milžiniškos cukinijos. Už galvos susiėmusi puoliau tikrinti blogus, žurnalus, knygas, kankinti kolegas ir kaimynus. KĄĄĄĄ daryti, negi išmesti? Gerai, kad geri draugai priglaudė keletą milžiniškų cukinijų, bet vis tiek jų liko balkone voliotis ir ne viena. Kepiau blynus, kepiau cukinijas tešloje, viriau troškinį. Po jo dukra pareiškė: “-mamyte, valgysiu tik paprikas, pomidorus, bet gal cukinijas paliksiu?” Ką daryti, kai taip gražiai pasako? O gi, leidi suvalgyti tik jos mėgiamas daržoves ir išsideri, kad suvalgytų nors kelias cukinijas.
Troškiniui naudojau:
1 svogūną
2 saldžias raudonas paprikas
1 didelį pomidorą
1/2 cukinijos
3 skilteles česnako
1 čili pipirą su visomis sėklomis
aliejaus (vynuogių kauliukų)
aliejaus ( skrudintų sezamų)
citrininio kario
cinamono žiupsnelį
druskos, kvapniųjų pipirųViską grubiai sukapojusi lengvai apkepu, kad daržovės išliktų traškios ir kvapnios. Kad ir kaip stengiausi, vistiek šeima iškritikavo, išstumdė. Žodžiu, fiasko visiškas. KĄ DARYTI SU LIKUČIAIS?:((((

Paėmiau 2 bulves. Jas apkepiau, tiksliau labai stipriai iškepiau supjausčiusi juostelėmis sezamų aliejuje. Tada viską sudėjau į vakarykštį troškinį, o šį į trintuvę ( KitchenAido, turiu gi pasigirti, kad nuostabų agregatą turiu). Pora minučių ir tyrelė paruošta. Grąžinu atgal į puodą ir šildau.

 

Kad būtų kvapniau pripjaustau petražolių. Priskutu nuo burbuolės kukurūzų. Pasakyti rezultatą…apsirijome, buvo nerealiai skanu, dukra prašė pakartoti, na gerai, vyras truputi papriekaištavo, kad tai primena košę, o ne sriubą, bet vis tiek kartojo…O ką tai reiškia? PATIKO! Suvalgėme viską, sveikai, vegetariškai, lengvai, pikantiškai, po keleto valandų vyras vėl varstė šaldytuvo dureles…ech tie vyrai:)))

 

Odeta
Autorius

Komentarų: 2

  1. Odeta, aš cukinijų kubeliais pripjaustau į kepamus grybus (ypač jei nedaug jų turi), tai ir turį padidina ir cukinijos grybų skonį įgauna (mano šeima nesupranta ką valgo;-)

  2. Odeta Atsakyti

    Dovile, dėl grybų, tai dukra jų visai nevalgo, o dėl cukinijų kol jaunos visi mėgaujamės, o kai pasensta belieku aš vienintelė vartotoja. Bet čia labai gera mintis vyrui apgauti…ech, mintis pašėlusi pokštelėjo…"kas kaip apgaudinėja":))

Parašykite komentarą