Sugalvojau, kad reikia pasitikrinti ką gi reiškia žodis VINEGRETAS? Mūsų visų gerbiamas Žodynas paaiškino, kad tai įvairių sąvokų ar daiktų mišinys, kratinys, jovalas. Tai reiškia, kad turiu pakeisti pavadinimą Jovalas su raudonąjame vyne marinuota silke. Bet tai jau būtų drąsu į viešąją erdvę paskleisti tokį žodį, kurį mes “valgome”. Juk ne kiaulės esame? O gal taip ir yra?
Na nesvarbu ką ten rašo mūsų žodynas. Svarbiausia, mes tikrai visi iš vaikystės atsimename mamų, močiučių pagamintą, o mūsų išragautą Vinegretą.
Savo Vinegretui naudojau tradiciškai:
2 raudonus burokėlius ( juos kepiau orkaitėje)
2 morkas (jas taip pat kepiau orkaitėje)
1 bulvę ( prie kompanijos irgi pateko į orkaitę)
2 vid.dydžio marinuotus, rūgštesnius agurkus
1 nedidelį svogūną ( naudojau šalotą, pasirodo per šventes visus svogūnus suvartojome)
3 valg.šaukštus alyvuogių aliejausSilkės marinatui:
1/2 silkės file
4 valg.šaukštus raudono vyno
2 valg.šaukštus raudonojo vyno acto
2 valg.šaukštus vandens
1 arb.šaukštelį medaus
10 grūdelių kalendros ( juos suskaldžiau)
2 valg.šaukštus saulėgrąžų aliejaus
lauro lapo

Saujos rūkolos salotų

 

Silkutę išdoroju ir marinuoju per naktį. Prieš dedant į lėkštes sukapoju smulkiais gabalėliais.
Vinegretui skirtas daržoves, išskyrus svogūną ir agurkus, iškepu orkaitėje ( nes man taip skaniau) ir atvėsinu.  Viską susmulkinu ir svogūnus su agurkais taip pat, išmaišau su aliejumi. O tada pasinaudojusi savo dovana, formuoju Vinegreto bokštelius, o rukolos salotas sumaišau su silkės gabalėliais ir pateikiu užkandžiauti.

Odeta
Autorius

Komentarų: 3

 1. spalvos, skoniai – viskas nuostabu. Kadangi mano šeima mėgsta panašų "Rusišką" vinegregretą, tai man tik reiks jį silke ir rukola vainikuoti. Aš iš ankstesnio tavo įrašo nesupratau, kokia ten dovaną gavai, dabar aišku pasidarė. O ten toks juodas vamzdelis dar yra įdėtas, kam jis skirtas? Nors aš visiškai neturiu vietos savo virtuvėje, dabar užsimaniau irgi tokio cilindriško daikto, kaip tas rinkinukas vadinasi?

  • Odeta

   Viktorija, manęs užsakė, kad dar tokį vinegretą reikės ne kartą gaminti:) O dovana, ta formelės formuoti bokšteliams, o tas juodas daiktas yra rankenėlė diskeliams, prispausti bokštelius iš viršaus, kad suspausti tolygiai:)
   Firma GERU-Q5, professional dish-ring set. Sudaro 3 skirtingų dydžių cilindrai, 3 skirtingų dydžių (atitinkamų cilindrams) diskelių prispaudimui, kojelė (rankenėlė) prisukti diskelius.
   Esu žiauriai patenkinta dovana. Visi laimingi matydami estetiškas lėkštes, atrodo, kad net skaniau valgyti:)

Parašykite komentarą