Mėgstu ramius savaitgalius. Kai niekur nereikia skubėti, kai nėra sudaryta jokių “privalu atlikti”, kai nėra susitartų vakarėlių su draugais (nors pasiilgstu tų smagių pasisėdėjimų, jeigu tik ilgiau jų nebūna). Taigi, šis rytas toks ir buvo. Toks ramus, ilgai su chalatu ir vėlyvais pusryčiais.
O, kadangi visiškai ne paslaptis, kad labai mėgstu Ispanišką virtuvę, tai pusryčiams ir pasiūliau Ispanišką tortiliją su špinatais ir pikantiškomis pomidorų salotomis:
3 porcijos3 vidutinio dydžio virtos bulvės
1 svogūnas
didelė sauja špinatų
5 kiaušiniai
druska, pipirai
aliejus

 

Svogūną sukapoju ir apkepu, šiems švelniai pageltus išjungiu ugnį ir sudedu špinatų lapus, kad šie suminkštėtų. Bulves supjaustau plonais grežinėliais, sumaišau su svogūnais ir sudedu į kiaušinių plakinį. Viską sumaišau ir pilu į kepimo indą, bei kepu orkaitėje, prie 180 laipsnių temperatūros 15minučių.

Pikantiškos pomidorų salotos:
3 pomidorai
1 česnako skiltelė
1 valg.š. kapotų baziliko lapelių
ypač tyro alyvuogių aliejaus
druska
šviežiai malti juodi pipirai

 

Kol tortilija sau smagiai kepa. Sukapoju nelabai smulkiais gabalėliais pomidorus, o česnako skiltelę ypač smulkiai. Suberiu susmulkitus bazilikus ir viską sumaišau su aliejumi, druska, bei pipirais.

 

Odeta
Autorius

Komentarų: 5

  1. Odeta Atsakyti

    Laura, Frittata yra itališkai, o Tortilla yra ispaniškai:) Tik toks ir skirtumas;)
    Kaip pavadinsi, nepagadinsi:) O meksikietiškos Tortilijos iš viso kitokios….ai, ką čia ir besuprasi:)

  2. Aišku 🙂 Kažkada, kai dar gaminau viešbučio gyventojams pusryčius, vienas ispanas užsiprašė būtent Frittatos…gal dėlto man ir susimaišė 🙂

  3. Ne ne…tikrai ispanas… 🙂
    Man nei tie, nei anie negražūs…blondinai patinka 🙂 Nors jaunystėj svajodavau apie juodaplaukį, mėlynakį princą 😀

Parašykite komentarą