Vos sužinojusi, kad Vilniuje atsidarė žuvies parduotuvė “Šiaurės jūra” Lakūnų g.16, prie Ogmios išparduotuvių miestelio, nulėkiau pasižiūrėti ką siūlo. Nors tą dieną iš šviežios žuvies tebuvo lašiša ir virtas krabas, bet labai gerai atrodė šaldyta produkcija, tiek žuvis tiek jūros gėrybės. O jau šukutės iš viso atrodė nuostabiausiai. Nežinau tai buvo pardavėja ar savininkė, nes labai jau su meile ir gražiai viską išpasakojo apie produkciją ir tiekimą. Papasakojo, kad dabar šviežia produkcija bus kas antrą penktadienį ( artimiausias rugsėjo 19d.), bet žada atsiradus pirkimui dažninti vežimus. Užsirašė duomenis ir pažadėjo informuoti apie šviežieną. Dar papasakojo, kad po naujųjų atsidarys jų žuvies restoranas su šalia žuvies krautuvėle, kurioje ne tik pardavinės, bet ir išpjaustys žuvį, jos bus ne tik kartą į savaitę, bet kiekvieną dieną. Privaišino mane tunais, silke ir t.t.  o aš neatsispyrusi visiems šiems išragautiems skoniams prisipirkau. Namuose mūsų laukė fantastiška vakarienė.

Ačiū JUMS žmonės išdrįsusiems atidaryti specializuotą žuvies parduotuvę! Linkiu jums didelės sėkmės:)

 
2 porcijos

 
5 stambios jūros šukutės 
4 riekelės chorizo dešros
4 riekelės jaunos cukinijos
pankolio lapeliai 
 
 
Įkaitinkite keptuvę, sudėkite chorizo dešrą. Šiai išskyrus riebalus sudėkite cukinijos riekeles ir šukutes. Kepkite 1-1,5 minutės apversdami, kad chorizo aštrumas įsigertų į šukutes, bet atidžiai sekite, kad šios neperkeptų, o cukinijos išliktų traškios. Prieš tiekiant, apiberkite pankolio žiedyno lapeliais.
Tikrai dar pirksiu ir ne kartą šį delikatesą.
 
Odeta
Autorius

Komentarų: 10

 1. Odeta, TOBULA!!!!! Tik geitai pasakyk, iš kur gavai chorizo dešros? Ir dar – gal kada esi užmačiusi kur kriauklių šukutėms (tokių plokščių, natūralių, kuriose jos ir auga)? Planuoju gaminti šukutes vyro gimtadieniui, tad šis receptas tarp rimtų kandidatų:)

  • Odeta

   Nida, šukučių kiautuose esu labai senai mačiusi Rimi, bet manau, kad galima užsakyti Šiaurės jūros parduotuvėje, atveš ir bus šviežios. Chorizo aš atsivežu iš Ispanijos, turiu ten labai gerą mėsininką, tad rinkelę visada įsimetu važiuodama namo. Esu mačiusi Vinotekoje ir kažkurioje gourmet krautuvėlėje gal Užupio? nepamenu konkrečiai kurioje.
   Jeigu apie šukutes, tai šios, kad ir šaldytos, bet labai aukštos kokybės, tokios visai ne guminės, bet purios ir tirpstančios burnoje. Net neįtartum, kad jos buvo sušaldytos.

  • Taip taip, ir aš jau jas nužiūrėjau, nes matosi, kad riebios, šviežios, gerai užšaldytos (ir nepalaikytos trejus metus, kai būna tik išmetimui tinkamos). Kitą savaitę varau apsiprekinti:) O chorizo paieškosiu būtinai. Dėkui už patrimus KUR ieškoti:)

  • Odeta

   Nida, tu teisi absoliučiai, bet čia toks jausmas kitokios:)

 2. Ei na sau, kaip gerai atrodo.

  O aš kažkaip negaliu pirkti šaldytų. Nu nesitiesia rankos ir viskas. Man visos jūros gėrybės šaldytos taip liūdnai atrodo (ypač midijos šiurpulį kelia)… bet sakai, šitod geros?

  • Odeta

   Rūta, aš irgi negaliu, bet šitos tikrai geros:) Rimi niekada nepirkčiau, net ir rašyti ŠVIEŽIOS:)

 3. Anonimiškas Atsakyti

  Super patiekalas! Nepamenu is kur nusiziurejusi, bet derini sukutes+chorizo irgi esu gaminusi, tai galiu patvirtinti, kad skoniai nerealus 🙂 Odeta, kur jie zada ta restoraniuka atsidaryti? Na labai tikiuosi, kad jiem gerai seksis ir prades kas savaite vezti produkcija, ot svente mum ir kitiem butu 🙂
  Skaitytoja

  • Odeta

   Skaitytoja, jie žadėjo po naujųjų šiaurės miestelyje atidaryti. O, kad šventė mums tikrai bus, tai jau faktas:) Dar jeigu gerą vyno kortą parinks, tai neiškrapštys iš ten (juokauju):)
   Aš palikau savo mailą, tai jie pažadėjo informuoti kada ir ką atsiveš. Patikrinsim:) O šukutės, kad ir šaldytos, bet labai aukštos kokybės. Sakiau, dar ką nors šaldytą išbandysiu, kol šviežumos nėra pastovios. Dar klausiau ar jie veža į prekybos centrus, tai sakė, kad ne, tik į savo krautuvėlę.

 4. O iš kur pankolio žiedyno lapelių gauti?;-) Vis kuo toliau tuo rafinuotesni tavo receptai.
  Aš irgi noriu į tą parduotuvę. Reik sugalvot ko man dar reikia tame krašte ir nuvaryt.

  • Odeta

   Dovile, pankolio žiedynas tai prie pankolio gumbo išlindę lapeliai. Jie labai aromatingi:) O patiekalai paruošimo prasmepas mane paprasti paprastučiai. O pankoliui dabar IKI yra labai gera nuolaida…va ir visas mandrumas:)

Parašykite komentarą