Žiobrys. Ypatingai skani žuvis. Žiobrio kotletukai iš viso tobuliausi. Pirmą kartą ją paragavau Šturmų Švyturio restorane prie Kuršių marių. Tada ragavau žiobrio carpaccio ir supratau, kad ši žuvis netgi turėdama milijonus kaulų yra tobulai skani, kaip stinta ar seliava. Vos paragavus, man ši žuvis užlipo iki tokių aukštumų, kad pradėjau pirkti vytintą (a la vobla), skrudinti kaip karosiukus Traškieji Karosiukai. Bandžiau ir file daryti, bet su kaulais milžiniškas iššūkis buvo tiek kantrybei, tiek nagams ir pincetui. Tą dieną nusprendžiau, kad šią fantastišką žuvį valgysiu tik restoranuose, nes tas kaulų molekuliarinimas yra ne mano nervų sistemai.
Tačiau, kaip tyčia, šį nuostabų savaitgalį būnant pajūryje užtikau pirkti žiobrio file. Tame Palangos turgelyje, mėlynoje žuvies krautuvėlėje priešais firminę Klaipėdos duonos parduotuvę pamačiau pirkti žiobrio FILE!!! Taip taip, FILE. Nupirkusi visą kilogramą parlėkiau namo ir puoliau kepti. Taip skaniai ir šviežiai su sviestuku bei druskos žiupsneliu. Tačiau mano didžiam nusivylimui, kaulai, tiksliau milijonas kaulų dar labiau išryškėjo.Teko net pirštus įdarbinti, kad juos išrankioti. Ir nusivyliau, kad žuvies skonis fantastiškas, bet tie kaulai padaro ją tiesiog nevalgoma 🙁
Tada pasielgiau labai paprastai, pagaminau pasaulyje skaniausius žiobrio kotletukus. Tokius purius, minkštus, kvapnius ir sveikus. Išbandykite būtinai !
Žiobrio koteletukai
Spausdinti
Ingredientai
 1. 800 g žiobrio file
 2. 200 g menkės file
 3. 1 svogūnas
 4. 1 morka
 5. 2 žiedinio kopūsto žiedai
 6. 1/2 cukinijos
 7. 1valg.š. kukurūzų krakmolo
 8. 1 kiaušinis
 9. sviestas Ghee
 10. druska
 11. malti juodieji pipirai
Paruošimo būdas
 1. Viską sumalkite mėsmale: žiobrio ir menkės file, svogūną, morką, žiedinį kopūstą, cukiniją. Sudėkite krakmolą, kiaušinį, druską, pipirus. Viską išminkykite. Palikite 30 minučių skoniams, kvapams susigerti. Suformuokite kotletukus ir apkepkite keptuvėje iš abiejų pusių, kol šie gražiai paruduos.
 2. Kepimo skardą išklokite kepimo popieriumi. Sudėkite apkeptus kotletukus ir pašaukite į orkaitę, įkaitintą iki 160 laipsnių kepti 15 minučių.
 3. Jie puikiai tiks valgyti ir kitą dieną. Šalti. Galima ant sumuštinio dėti, su majonezu ar tiesiog su daržovėmis.
Pastabos
 1. Tai toks paprastutis, buitiškas patiekalas, bet toks skanus, kad sunku aprašyti ir nufotografuoti jo skanumą 🙂
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Komentarų: 6

 1. Odeta, be galo gardžiai atrodo! Aš kaip tik prieš kelias dienas pagalvojau, jog jau seniai bekepiau žuvies kotletų, reikėtų prisiruošti – ir štai man įkvėpimas. Tiesa, su žiobriais ir ypač su jų file Kaune sudėtinga, o gaila.

 2. Odeta Atsakyti

  Kristina, kotletukai toks dalykas, svarbu turėti žuvies 🙂 Galima būtų kokį skanų padažą pagaminti, bet pas mane yra žmonių nemėgstančių padažų, pasisakančių už maisto natūralumą, tai šį kartą jie niekur nemirko .

 3. Oi, Odeta, labai geri patarimai kaulėtai žuviai įveikti! Žuvies kotletukai patys savaime yra gėris, nes jie tokie sultingi ir tikri. Atrodo labai skaniai, reiktų dar kur nors to žiobrio gauti:)

  • Odeta

   Nida, tereikia, tik didžiuosius išrinkti, nes jie jaučiasi nelabai maloniai. O žiobrio kauliukai matyt ištirpo, ar iš viso į molekules susimalė 🙂 Man žiobrys yra lietuviškų žuvų trejetuke: seliava, stinta ir žiobrys 🙂

 4. Anonimiškas Atsakyti

  Labai labai labai megstu zuvies kotletus! valgyt net uzsinorejau i juo ziuredama 🙂 Ir atrodo lengvai pagaminami. Issisaugau, bandysiu 🙂
  Skaitytoja

Parašykite komentarą