Kai būnu Rygoje, visuomet apsilankau turguje ir maloniai nustembu žuvų pasirinkimu, kainomis ir pardavėjų paslagumu. Šaunuoliai, vien žuvų skyrius, kaip pas mus Vilniuje visas Halės turgus. Ir visa žuvis šviežia, graži. Nebandoma iškišti “padėvėtos” šaldytos, atšildytos ir vėl užšaldytos atšildytos.
Šį kartą nusipirkome 4kg sveriantį šamą. Jis buvo toks šviežias, kad rodos net mirksėjo. Pardavėja maloniai pagamino file, sudėjo galvą su kaulais į vieną vakuumą , file po vieną į atskirus vakuuminius maišelius. Todėl buvo labai patogu transportuoti ir naudoti dalimis. Tikras pavydas užvaldė mane, kad latviams taip pasisekė su žuvimi ir jos prekeiviais. Kada pas mus taip bus su žuvimi turguje????
Pirmiausia iškepėme vieną šamo file ant laužo, po to išvirėme žuvienę, o grįžę namo iš visų kelionių ratų likusią file dalį išbandėme su pankoliais ir granatų sėklomis. Šamo mėsa labai minkšta, be kaulų, riebi ir lengvai pagaminama.
Šamo file su pankoliais ir granato sėklomis
Spausdinti
Ingredientai
  1. 1 šamo file (apie 1kg)
  2. 1/2 pankolio šaknies
  3. 1 česnako skiltelė
  4. 1/2 granato sėklų
  5. 1 raudonas svogūnas
  6. druska
  7. malti juodieji pipirai
  8. aliejus
Paruošimo būdas
  1. Kepkite folijoje. Supakuokite šamo file, supjaustytą pankolį, granato vaisiaus sėklas, supjaustytą svogūną. Pabarstykite druska, pipirais. Pašlaktykite aliejumi. Užlankstykite ir kepkite iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 25 minutes.
Pastabos
  1. Susidaręs sultinys ypatingai skanus. Neišpilkite, bus puikus padažas.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
 

Odeta
Autorius

Parašykite komentarą