Žuvis, jūros gėrybės yra neatsiejama nuo manęs dalis. Vyras sako, kad praeitame gyvenime tikriausiai undine buvau. Žuvį ir jūros gėrybes galiu valgyti penkias dienas per savaitę ir nepavargstu. Kai nuvykstu į Ispaniją visada valgau Pulpo a la Gallega. Tai yra Galisiškai paruoštas aštuonkojis. Galisija yra Ispanijos teritorinis vienetas ( tipo Žemaitija, Aukštaitija ir.t.t.) ten vyksta aštuonkojų virimo šventės. Tiesa, man neteko tokioje šventėje pabūvoti, bet kitose, ragavome jos stiliuje paruošto aštuonkojo (pulpo), jis buvo dieviškas. Ispanai valgo aštuonkojį su virtomis bulvėmis ir čili pipirais (nenufotografavau savo, a la Gallega varianto), kadangi tai buvo eksperimentas, bandėme ragauti natūralų. Kavinėse, nelabai populiariose, toks patiekalas kainuoja 10-15 EUR ir tai yra vienas iš populiariausių Ispanijos patiekalų dešimtuko receptų. Kaip gaila, kad Lietuvoje nei kavinėse, nei parduotuvėse jo nėra pirkti.
Kaip man sakė turgaus pardavėja: – tik vaikeli, nedėk lauro lapų, jie nužudys aštuonkojį! (kiek sugebėjau suprasti ispaniškai, aš jos klausiau)
 
Pardavėja, kaip įprasta Ispanijos turguose, prekybos centruose, aštuonkojį išdarinėjo . Taigi, parsivežus namo, beliko tik virimo procesas. Dėjau į šaltą vandenį, kai šis užvirė, aštuonkojį paveriau dar keletą minučių ir išimiau iš puodo. Vandenį pakeičiau švariu, pridėjau prieskonių ( jokiais būdais nedėti lauro lapų, bent jau taip sakė turgaus pardavėja): pipirų, raudonėlio. Druską dėjau baigiant virti, nes nuo druskos kietėja “mėsa”. Kadangi aštuonkojis svėrė apie 1,5kg, viriau 1valandą.
 Virtas aštuonkojis atrodė kaip iš Čekų filmo “Aštuonkojai iš antro aukšto”, kuris patiko ir man kai dar buvau tarybinis vaikas, bet dukrai, kuri auga šiais persotintais laikais. Taigi, iš to didelio “Žvėries” liko grakštus “vaikinas”. Mes jį tiesiog į lėkštę ir su citrina maloniai, užsigerdami taure balto sauso vyno, sukramtėme. Jautėsi šviežias, lengvumas, kai norisi dar ir dar….
Kitą kartą, kai virsiu aštuonkojį, būtinai paruošusi Galisijos stiliumi ir nufotografuosiu. Nors to nuostabaus skonio neįmanoma nei aprašyti, nei nufotografuoti. O norint marinuoti, kad būtų galima valgyti kaip šaltą užkandį, negalima dėti mūsų paprasto acto, bet galima naudoti lauro lapus.
Odeta
Autorius

Komentarų: 2

  1. Odeta Atsakyti

    Tikra teisybė, labai skanu, bet pretenzinga. 2 kartus nepavyko, iškeliavo į šiukšledėžę.

Parašykite komentarą