Šį receptą gavau iš savo tetos. Kiek save atsimenu, ji visada darė labai skaniai valgyti, todėl nenustebau, kai šis pomidorų padažas sužavėjo ne tik mane, bet ir visą mano šeimą.
 
5kg pomidorų, 4-6 saldžiosios paprikos, 1kg svogūnų, 1 galvutė česnako, 200g džiovintų persikų ar ananasų, 200g abrikosų, 1 šaukštelis čili pipirų, 1 stiklinė acto, 2-3 šaukštai druskos, 0,5 kg cukraus, 2 šaukštai krakmolo
 
Pomidorus kelioms minutėms įdedu į verdantį vandenį, kad lengvai nusiluptų luobelė. Visos daržovės sumalamos arba smulkiai sukapojamos arba sutrinamos ( aš susmulkinau su virtuvinio kombaino kapokle). Viską sudedu į puodą ir verdu apie 1,5 valandos. Baigiant virti, supilu actą, smulkintus česnakus ir ištirpiną krakmolą. Po minutės išjungiu, sudedu į sterilius stiklainius. Nerealiai skanus padažas! 
Pastaba: virdama antrą kartą šį padažą, nepyliau krakmolo. Pomidorų padažas gavosi skystesnis ir natūralesnio skonio. Tačiau, negaliu pasakyti, kad su krakmolu buvo blogai, tiesiog švelnesnis padažiukas.
 
Odeta
Autorius

Komentarų: 2

  1. Anonimiškas Atsakyti

    Dariau šitą padažą,tik dėjau ne džiovintus persikus,o džiovintas slyvas.Skonis puikus.Nedrįsau dėti krakmolo,tai gavosi skystokas padažas.Labai ačiū už fantastišką receptą.Edita.

  2. Anonimiškas Atsakyti

    Šiemet ragavau panašų padažą,vietoj persikų dėta razinos,tai pat labai skanu.Visiems patiko.

Parašykite komentarą