Rašau ir nesiliauju rašyti, kad esu “pamišusi” dėl žuvies ir jūros gėrybių. Eidama į restoraną, visada kreipiu dėmesį į žuvies meniu. Labai gerbiu virėjus, kurie moka paruošti jūros produktus, ypač “La Bouillabaisse” (Marselio žuvienė). Pirmiausia apie Marselį…buvau jame, kai streikavo komunalinio ūkio darbininkai (Prancūzijoje tai įprastas dalykas), todėl įspūdžiai pasiliko labai ryškūs. Marselis pietų Prancūzijos uostas. Miestas, kuriame atrodo jog gyvena tik juodaodžiai ir arabai.
Centrinė turgaus aikštė, kur maistas ir šiukšlės, atrodė niekam netrukdė bei nemalšino apetito. Vietoje pirko, valgė, metė…sparčiu žingsniu nuskubėjome ieškoti baltų žmonių ir švaros. Mano draugei Marselis žavingiausias miestas, bet aš to nemačiau, nors nesu rasistė, tačiau juodaodžių bei arabų gausa, mane ginė lauk iš miesto. “La Bouillabaisse”, ji manęs nepaleido,o kvietė nueiti prie jūros, kur tikėjausi rasti šią, visų išliaupsintą sriubą.
Fantastiška! Tiesiai iš valtelių buvo keliama žuvis į krantą ir prekiaujama. Žuvies ir jūros gėrybių įvairovė kėlė žavesį ir norą pirkti, virti, kepti. Čia taip viskas atrodė skaniai, šviežiai, žuvies pardavėjai nepaliaujamai plepėjo su pirkėjais, visi šypsojosi. Tada ir supranti, kodėl čia yra Marselio žuvienė, kodėl ji čia skaniausia. Tiesa, restorane užsakoma porcija dviem asmenims ir nepigu. Porcija vienam asmeniui kainavo 27 Eurai.
Suvalgėme viską, skonis fantastiškas ir tie eurai nebeatrodė tokie brangūs. Tikra, prancūziška, Marselio žuvienė, La Bouillabaisse!
 
Keliauju Lietuvoje į naują restoraną “Marche de La Provence”, meniu matau “La Bouillabaisse”, užsisakau. Nesvarbu, kad kainuoja 59 Lt, juk turiu patirtį Marselyje, tokia žuvienė negali kainuoti pigiai. Atneša lėkštę, o ten du maži gabaliukai žuvies (man pasirodė red mullet, nežinau kaip lietuviškai) buvę labai gerai užšaldyti, net kvapas jautėsi, viena krevetė, viena jūros šukutė ir 5 nedidelės midijos, be abejo puodas trintos žuvies sultinio (jautėsi žuvies skonis, tikrai), skrebučiai ir tikrai ne naminis Rouille (česnakinis padažas). Kadangi nesinorėjo gadinti sau nuotaikos, dalį sriubos suvalgiau, bet iki Marselio žuvienės jai buvo toli. Tikiuosi, kad netyčia tokia žuvienė gavosi:) Atrodė, kad daugiau nebevargsiu, Lietuva ne Marselis, tokios žuvienės niekur negausiu. Klaipėdoje užsukau į “Skandalą” ir vėl meniu matau, “La Bouillabaisse” 39 Lt, užsisakau. Gal čia pavyks? “Skandalas” garsėja gera virtuve, bet juk čia ne Marselis, žuvies gausa nesigiriame. Jeigu tokiame rafinuotame “Marche de La Provence” nepagamino? Beabejojant savo pasirinkimu…atneša porciją ir matau atskiroje lėkštėje: kelias rūšis žuvies (dorada, menkė, gal skorpionžuvė ar kitokia) keletą krevečių, 1 šukutę, kelias midijas, kalmaro žiedus, bulvę, gulinčią sultinyje su šafranu. Kadangi  viskas buvo sudėta į atskirą lėkštę, atrodė gausiai. Sultinys, gal kiek daržovinis, antroje lėkštėje ir skrebučiai su česnakiniu padažu. Labai skani Marselio žuvienė, rekomenduoju. Kai būsite alkani, bet norėsis kažko tokio…suvalgykite Skandale Marselio žuvienę.
 
Bet būdami Marselyje, būtinai paragaukite tikros “La Bouillabaisse”, pirštukus apsilaižysite.
Kadangi neišdrįsau pagaminti “La Bouillabaisse”, siūlau ” Dūmo skonio žuvienę” (kitas receptas):)

 

 
 
Odeta
Autorius

Komentarų: 2

 1. Nu tikrai taip yra su tuo Marche. Gera ideja, kai kurie patiekalai – super; nekalbant apie interjera ir terasele…
  Taciau zuviene – parodija. Net ir pateikimo temperatura valgykline…. Su zuviene kaip su arbata – kad butu skani, reikia deti arbatzoliu…. Apskritai gaminti gera zuviene, ar tai bakalau ar tai buillabaisse, ar tai ucha jegerskaja – tai kaip diriguoti simfoniniam orkestrui… 🙂

  Dar ne i tema bet apie Marche. Na labiausiai Marche nuvyle pieniskas parsiukas
  Sake jaunutelis, neriebus, su bulviu kroketais ir misko grybais (porcija 1 smogui – 53lt)
  Nu galvoju nusizengsim del kiaulenos nevalgimo ir paragausim, jei jau taip neriebu ir svelnu
  Mesa: susukta i suktinuka, gaminta folijoj, su odele – mesos tiek pat kiek lasinio, jei tai "NERIEBI" tai as tada esu Maja Pliseckaja.
  Bulviu korketai: tai labai pervirti italiski ghnocci
  Misko grybai: neaiskios snargliskos konsistencijos plonos baltos riekes – itariu, kad misko, nezinau, kokio
  Visa tai uzpilta vidutinio riebumo grietineles padazu su zoleliu taskeliais.

  Heroiskai suvalgiau (Ieva ne). KATASTROFA. STATYBINIS HIDROIZOLIACINIS MISINYS SU MAKROFLEXO SAVYBEMIS. SUPRATAU, KOKS GERAS GERIMAS YRA COCA-COLA

 2. Odeta Atsakyti

  Sutinku, ambicijos didžiulės…tik rezultatai liūdina. Smagiau gerti vyną, o ne coca colą, ypač prie maisto:)Pasiūlysiu tikrai vyrišką užkandėlę…kuri sutvarko visus pilvukų negalavimus:)

Parašykite komentarą