Nusipirkau dvi silkutes su galvomis, viduriais. Išdarinėdama radau ikriukus.O kokie jie pasirodė simpatiški! Kitais kartais man tokių asociacijų nekildavo, be to aš jų nemėgstu, visada išmetu. Bet jų toks nuostabus vaizdas  neatspyrė manęs išbandyti kokiame nors patiekale. Kadangi fantazijos nelabai daug, o bloguose irgi neradau idėjų. Siūlau išbandyti savo variantą.
 

1 silkės ikrai
1 virta bulvė su lupenomis
keletas saldaus svogūno juostelių
kadangi turėjau atidarytų, žiemai užkonservuotų, žalių pomidoriukų 4-5 skiltelės (labiau tiktų agurkėliai)
smulkintos petražolės
1 šaukštas alyvuogių aliejaus
0,5 arb.šaukštelio cukraus
0,5 arb. šaukštelio acto

 
Bulvės lupenas pašalinu, susmulkinu. Pomidorus, petražoles susmulkinu, o svogūną supjaustau smulkiomis riekelėmis.
 
Silkės ikrus išimu iš plėvelės ir trinu su puse arbatinio šaukštelio cukraus, kai išsitrina i vientisą masę supilu aliejaus ir acto mišinį ir toliau trinu. Po to viską užpilu ant bulvių. Žinote, aš pradėjau valgyti silkės ikrus. Jeigu dėl silkutės ikrų, skonis buvo neblogas, bet dar kažko truputi trūko, tikiu, kad su kitais bandymais ištobulinsiu. Rekomenduoju pabandyti, gal kartu sugalvosime ką galima būtų patobulinti:) Jeigu turite kokių silkutės ikrų paruošimo variantų, labai prašau pasidalinti:)
Odeta
Autorius

Komentarų: 6

 1. Aš tuos ikrus visada iššveičiu laukan. Dabar bandysiu panaudoti. O gal dar galima kaip nors suvartoti ir galvą?
  Kurmis

 2. Odeta Atsakyti

  Recepto, deja neturiu, tačiau Malaizijoje mačiau valgant vulkanizuotas žuvų galvas. Reiškia, galima…

 3. Kas liečia galvą Žemaitijoje ją gruzdindavo krosnyje iki suanglėjimo, paskui sutrindavo į miltelius ir dažydavo virtas bulves.
  O silkių ikrai man labai skanūs ant baltos duonytės su sviestuku ir žaliais svogūnėliais.

 4. Odeta Atsakyti

  Žemaitijoje esu valgiusi tik "Kanapinę", kurią valgėme su bulvėmis, su kepta silke laikraštyje esu valgiusi tik "Cibulynę", tokio varianto su galva nesu ragavusi…o pats ragavęs?

 5. Ne nesu ragavęs tik girdėjau iš draugo kuris pasakojo kaip jo bobutė tokį patiekalą gamino. Ir vadino tą maistą "kramė"

Parašykite komentarą