Coquelet, išvartus iš prancūzų, reiškia gaidžiukas, arba tiesiog jaunas neužaugintas viščiukas. Tiesiog prancūzai nebūtų prancūzais, jeigu nesuteiktų seksualiai skambančio pavadinimo. Šiandien vakarėlis, reikia pagaminti neįprastą, bet paprastai pagaminamą, žavingą, bet nesunkiai virškinamą, įtinkamą visiems skoniams, bet su gurmanišku atspalviu, maistą. Septinių žmonių vakarienei reikės:

7 vnt. gaidžiukų
7 vnt. plonų kumpio juostelių (vienas draugas pageidavo be kumpio, bet poto sutiko, kad kumpis suteikė pikantiškumo)
4 vnt. porų stiebų be žaliosios dalies
sviesto porų troškinimui
balto vyno šlakelio
bulvių garnyrui

 
1-2 valandas prieš kepimą gaidžiukus marinuoju mišinyje: aliejus, sojos padažas ( 1-2 arb.šaukšteliai), čili pipirų milteliai (1arb.šaukštelis), druskos pagal skonį (nepadauginkite, nes kumpis pakankamai suteiks sūrumo), medus arba cukrus ( nedidelis 1 arb. šaukštelis). Sudedu į aliejumi pašlakstytą blėką, apgaubiu kumpio juostelėmis ir kepu 30-40minučių.
 
Kol kepa gaidžiukai, supjaustau žiedais porus, sudedu į puodą su sviestu ir troškinu su šlakeliu vyno. Kepimo ir troškinimosi procesai vyksta vienu metu. Pateikiau su virtomis bulvėmis, nes kompanija taip pageidavo:)
Kimšome gaidžiukus pasičepsėdami ir užgerdami baltu vynu. Krūtinėlė gavosi labai sultinga, kumpis neleido išgaruoti drėgmei, tuo pačiu suteikė švelniai pikantiško sūrumo. Todėl nepadauginkite druskos marinuojant, ji ištraukia drėgmę, o ir šiaip nesveika:)
Odeta
Autorius

Komentarų: 10

 1. Odeta Atsakyti

  Grb.Mindaugai:) Šie gaidžiukai deja buvo pirkti ne LT, bet kartą mačiau ūkininkų turgelyje Ukmergės g. Vilniuje kioskelyje, berods antrame po kaire nuo įėjimo (ten labai skani duona), bet pabijojau pirkti ( pagalvojau, kad galėjo būti mirę sava mirtimis, atsiprašau už juodą jumorą), rytoj nuvažiuosiu, patikrinsiu:)

 2. reiks išbandyti šį receptą, nes pats šito gero turiu ir gaidžiukų ir putpeliukų

  • putpelių tai galima , gaidžiukų tai rečiau turiu šitam reikialui , nes auginu mažų vištų gražias ir jaukias veisles ir tikrai norisi kad jie gyventu sveiki ir gyvi ir puoštu kiemus.

  • Odeta

   Fantastika. Labai norėsiu nusipirkti putpelyčių pas jus. Prieš kiek laiko reikia jas užsakyti? O Jūsų ūkis prie Vilniaus? Gal galite parašyti savo tiesioginį kontaktą, kad galėtume suderinti tolimesnius veiksmus?:)

  • Odeta

   Ačiū Arvydai, aš būtinai su jumis susieksiu. Gal pasirodysiu ir labai "žudikiškai", bet putpeles dievinu:)

Parašykite komentarą