Oi, kokia ji negraži, ir dar su nemaloniu kvapu žuvelė, ką aš čia rašau “žuvėlė”, tiesiog “žuviščia”  (didžiulė žuvis). Būtinai, pirkdami šią baisuoklę, paprašykite, kad išdorotų ir nereikėtų to daug nemalonaus kvapo (jis ypatingai sklinda nuo vidaus organų) turėti namuose. Ji be žvynų, tad išdorojant tereikia pašalinti vidurius ir nukarpyti pelekus. Bet vėgėlės skonis tikrai vertas atkentėti nemalonaus kvapo antpuolį. Gaminau troškinį, bijodama, kad šeimos nariai atsisakys valgyti jeigu kepsiu natūraliai.

Troškiniui reikės:
1 vnt. vėgėlės žuvies
2 vnt. svogūnų galvų
4 vnt. vidutinio dydžio morkų
200 ml grietinėlės ( ėmiau liesesnę)
krapų sėklų
bulvių garnyrui ( galima ką jūs tik labiau mėgstate) 

Kadangi ši žuvelė riebi, nereikėtų naudoti daug riebalų. Gaminau ypač paprastai. Turiu ketinį (špižinį) troškintuvą. Aliejumi pašlaksčiau puodo dugną ir apkepiau pusžiedžiais supjaustytus svogūnus. Tada sudėjau gabaliukais supjaustytą žuvį, apklojau morkomis ir palikau orkaitėje 180 laipsnių temperatūroje troškintis apie 40 min. Žuvis, svogūnai, morkos (gal) išleido savo sultis, tad man tereikėjo prabėgus 30-čiai minučių supilti grietinėlę. Nemalonus kvapas išnyko, atvirkščiai, tapo gundantis:)
 
Bekepant užgriuvo svečiai, draugė su vaiku….valgėme, ausys lapsėjo, nerealiai skanu!!!!!!!!!!!!!!! Nekreipkite dėmesio, kad ji pradžioje yra negraži ir dar nekvepia:) Vėlesnis kvapas ir skonis viską atperka:)

 

Odeta
Autorius

Komentarų: 8

 1. Šiaip, jei žuvies viduriai su kvapeliu, vadinasi ji sugedus. Esu darinėjus ne vieną vėgėlę. Šviežios vėgėlės vidurių kvapas nesiskiria nuo kitų žuvų…kvepia žuvim, vandeniu ir tiek 😉

 2. Vėgeles filiuoju, nulupu odą (to daryti nebūtina, bet man taip patinka) ir paprastai apvoliojus miltuose kepu su saulėgrąžų aliejumi arba troškinu. Tavo troškinukas labai fainas…išbandysiu 😉
  Beje vėgėlių kepenėlės yra didelis delikatesas, jas tereikia apvolioti miltuose ir iškepti su sviestu. Padruskinti, užspausti citrinos sulčių ir valgyti 😉 Gaila, kad jas išmetei…..

 3. O man vėgėlės gali nebūti, jei ji be skūros:)Jokio pašalinio kvapo apart žuvies, ji man neturi, be galo skani žuvis, tik gaila, kad viduržiemy išneršia ir viskas, tai aš stengiuosi užsišaldyti, kiek įmanoma:)

 4. Odeta Atsakyti

  Laura, būtinai kepenėles kitą kartą pasiliksiu, išsikepsiu. Ačiū už idėjas.
  Srove, gal aš susipykusi su kvapais:) Bet man irgi vėgėlės skūra valgoma ir net labai:)Mes taip viską suvalgėme, kad nerealu. O šaldyti aš dar nesu bandžiusi, neišsausėja?

 5. Visi šaldyti produktai praranda kažkiek skysčio, bet galima padaryti taip, kad jo prarastų kuo mažiau. Į kamerą reikia dėti kiek įmanoma nusausinus ir pvz. aš iš kameros ištrauktus mėsą ar žuvį atšildau šaldytuve. Trunka ilgiau, bet skysčio praradimai minimalūs 😉

 6. Odeta Atsakyti

  Su mėsa aš irgi taip elgiuosi, bet su žuvimi nedrįstu. Sutik, šviežia yra šviežia…

Parašykite komentarą