Visada geriausi steikai gaunasi iš išpjovos, tikriausiai taip ir priklausytų pagal taisykles. Tačiau kartais tiesiog pasirodo per brangu, nėra tinkamos mėsos pirkti, o ir šiaip norisi išbandyti kaip atrodo vienos ar kitos mėsos rūšis paruošta pačiu paprasčiausiu būdu. Tada ateina suvokimas ar tikrai tam tinkamas receptas ar ne. Turguje pardavėja įsiūlė išbandyti kryžmę (nedarbinis kumpis).
 
Nemarinavau jautienos kryžmės, tiesiog supjausčiau apie 1,5cm storio gabalais ir ištepuasi aliejumi, padruskinusi apkepiau įkaitintoje keptuvėje po 2 minutes ant kiekvienos pusės. Labai nemėgstu perkepto maisto. Tad jeigu mėgstate gerai iškeptą, reikia pakepti ilgiau. Garnyrui pasirinkau violetinio kopūsto salotas…priderinau prie staltiesės:)
Galite drąsiai naudoti kryžmę vietoj išpjovos…ir pinigų neišvaistysite ir mėsos  struktūra superinė! O skonis, priklauso kuo papildysite…aš mėgstu kuo natūralesnį:)
Odeta
Autorius

Komentarų: 2

  1. Odeta Atsakyti

    O beveik, kepsniai gali būti gaminami iš įvairiausios mėsos, o tikras kepsnys, VIP tik iš išpjovos. Nesvarbu, kad vertimas toks:) Atsiprašau, bet dėl to yra visokie entrekotai, karbonadai ir t.t. o kryžmei nesugalvojau priskyrimo:)Bet ši mėsyte superinė.

Parašykite komentarą