Kai nusipirkome putpelių, labai gardžiai juokėmės, kokio dar mažumo vištyčių gali būti, kurias galima būtų valgyti? Balandžiai beliko, panašiausi į vištytes. Nutarėme, kad kada nors būtinai išbandysime. Kadangi didelio kulinarinio išradingumo nepridėsi prie tokio mažo paukštelio, tai nusprendžiau, kad pateiksiu labai paprastai, o kartu ir labai prancūziškai. Susiradusi  2007 m. “Toute la cuisine” žurnalą, perskaičiau ne vieną patiekalą, bet  Cailles aux pommes įstrigo labiausiai.
 
Taigi šiam patiekalui reikės:

6 putpelių
4 rūgštesnių obuolių
2 šalotų
1 šaukštelio cukraus
20g sviesto
druskos
2 šaukštų brendžio arba konjako
pusės citrinos sulčių

 
Putpeles apkepiau svieste su smulkintais šalotais, apibėriau cukrumi, druska, užpyliau šlakeliu brendžio, bei sudėjau pjaustytus obuolius. Viską sudėjusi į troškintuvą, palikau orkaitėje 25 minutes, 180 laipsnių temperatūroje. Kai ištroško, apšlaksčiau citrinos sultimis ir pateikiau su virtomis bulvėmis (kad lietuviškiau būtų:)
 
Kauliukai mažučiai,o sultinga mėsytė lengvai skiriasi nuo jų. Belieka tik mėgautis pirštelius apsilaižant.
Odeta
Autorius

Komentarų: 14

 1. Na Odeta, pas Jus tai ateinu egzotikos pamatyti, visi patiekalai tokie neįprasti man 🙂 kiekvieną kart nustebinat su savo meniu .. Šaunuolė, stebinat kaskart! 🙂

 2. Odeta Atsakyti

  Ačiū labai, bet čia labai paprastas patiekaliukas. Manau puikiausiai tiktų ir su vištiena, tik labai jaunute. Man patinka eksperimentuoti ir kai randu pirkti kokį neįprastą "padarą" būtinai stengiuosi išbandyti…tačiau su saldumynais man blogai sekasi, neturiu kantrybės. Bet plikytus sausainėlius kepti mokiausi ir iš Tavęs:) Ačiū.

 3. Kaip seniai gaminau putpeles!!!!!!!!!! Būtinai bandysiu gauti savaitgaliui nusipirkti ir bandysiu tavąjį variantą, nes skamba ir atrodo laaaaabai skaniai ♥

 4. Odeta Atsakyti

  Nereali!!!! P.s. ne į temą, bet primygtinai siūlau pasigaminti užkandėlę su sviestinėmis pupelėmis ir tunu ( yra mano tinklalapyje, užkandėlių skyriuje), nes putpelės labai jau mažytės:)

  • Oi tokia užkandėlę aš darau seniai. Tik kemšu pomidorus 😉 Bei skaninu balzamiko actu dar.
   P.S. man tavo blogas toks atradimas malonus! Čia tiek gėrio visokio ♥ lauk kopijų! 🙂

 5. Odeta Atsakyti

  Šaunu:) nes kai aš ne pupelių mėgėja, o šeima atvirkšičiai, nepaliauju džiaugtis šiuo atradimu, keletas skaitytojų gamino su rūkyta žuvimi, sakė irgi skanu…o jeigu apie putpeles, tai ypač retai jų gaunu LT. Gal turi gerų vietų ( darbas visoje Lietuvoje)?

 6. Odeta Atsakyti

  Supratau:) Dar reikia augti…nieko, užaugsime. kai grįžtu į LT, turiu išgyventi šiokį tokį trūkumą. O kurioje Vokietijos dalyje nusibeldusi?

 7. Odeta Atsakyti

  Deja buvome tik vieną kartą, kai skridome į Kubą…pusę dienos ie valgėme dešreles..tuo pavadinimu:) O kai važiuojame į FR, mes važiuojame pro Karls Ruhe ir į FR pietvakarius (Bordeux):)

  • Bet kokie jūs keliautojai!!!! jau net pavydas ima :)) Nors ir mes nemažai važinėjame visur, bet manau jūsų netopintume 😉 Smagu.Džiugu.

 8. Odeta, pagardinai man rytą, nors ir valgiau virtus kiaušinius, bet valgiau skaniai 😉
  O kur Lietuvoje perki putpeles?
  Beje, neradau ūkininkų turguje mažų vyštyčių..:( ????

  • Odeta

   Tada džiugu, kad padariau gerą darbą:)Užsidirbau vieną pliusą…nuo ryto. Dėl vištyčių: įeini į turgų, suki į kairę ir antras kioskas, įeini į vidų (parduoda duoną ir vienas šaldytuvas su įvairiausia paukštiena, triušiena, beje ten jie skanūs) ir labai maloniai moteriškei palieki užsakymą kada tau jų reikia, o jie maloniai pristato. Putpeles, atsivežė svečiai,o man beliko tik paruošti:)

 9. Odeta Atsakyti

  Tiesa, būtinai rekomenduoju pasigaminti anties krūtinėlę "slow cooking" būdu.

Parašykite komentarą