Kai noriu palepinti šeimą ar draugus, ypač mėsos mylėtojus, pasiūlau “išprakaituotą” https://cocinarendezvous.com/2012/01/08/anties-krutinele-variantas-2-ir-100/ antieną ir visada žinau, kad būsiu apipilta komplimentais, o valgytojai laimingi. Gaklima ją ir kitaip paruošti https://cocinarendezvous.com/2012/01/07/anties-krutinele-variantas-1/, bet mane labiau tenkina “prakaituotas” variantas.
Kadangi savaitgalį nuiminėjau burokėlių derlių ir šaldytuve dar buvo užsilikę keletas orkaitėje keptų, tai pasiūliau juos prie anties krūtinėlės kaip salotas.
2 anties krūtinėlių
grubiai rupios jūros druskos
3 burokųBurokėlių marinatui:
3 valg.šaukštų raudonojo vyno acto
1 arb.šaukštelio balzamiko
3 valg.šaukštų alyvuogių aliejaus
smultintų petražolių

 

Anties odelę įpjaunu, apibarstau iš visų pusių druska ir dedu į orkaitę 80 laipsnių temperatūroje kepti 50 minučių. Kai jau antiena pakankamai “išprakaitavusi” dedu į labai įkaitintą, be jokių riebalų keptuvę ant odos pusės 2 minučių, po to apvertusi ant kitos pusės dar 2 minutes.

 

Tuo tarpu supjaustau keptus burokėlius, apšlakstau marinatu ir kol antis kepa, jie marinuojasi.
Nuostabus patiekalas tiek šventei, tiek ir be jos.

Odeta
Autorius

Komentarų: 4

  1. Odeta Atsakyti

    Irma, antieną perku ūkininkų turguje, Fabijoniškėse, priešais Maximą. Berods 2 ar tai 3 skyrelis įėjus pro duris, kairėje. Jeigu iš godumo daug prisiperku, tai užsišaldau, bet dažniausiai naudoju šviežią. Kepsnys būna sultingesnis.

  2. Odeta Atsakyti

    Nebeturiu…mielai pavaišinčiau. Bet savaitgalį kepėme avinuko koją…tai dar turiu likutį;) Smagu matyti Tave sugrįžus:)

Parašykite komentarą