Kai pagaliau į namus ateina penktadienis. Kai žinai, jog rytoj miegosi iki širdis geidžia. Kai gali pusę dienos slampinėti su chalatu ir su “nelabai šukuosena”…o po to staiga sulauki skambučio VAKARĖLIS!!!!!!!!!!! Isterija…lakstai po namus kuo apsirengti, kaip pasirodyti, ką nusinešti ir t.t. ir t.t. Arba kitas variantas.  Slankioji chalatiškai ir žinai, kad ateis svečiai, bet labai gera tiesiog trainiotis namuose be jokių įsipareigojimų. Ir staiga….ooooo….!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tuoj ateina draugai. Ir taškas, ir nebėra kur trauktis, ir šiaip laikas sužmoniškėti, bei pagaminti užkandėlę vakarėliui:
4 kalmarai ( naudojau šaldytus)
200g krevečių (naudojau šaldytas)Aliejaus nekvapnaus kepimui
5 šaukštų miltų
1/2 arb.šaukštelio sodos
1/2 arb.šaukštelio čili pipirų
druskos

 

 Supjaustau kalmarus juostelėmis. Miltus, sodą, druską, pipirus išmaišau ir volioju kalmarus su krevetėmis. Kepu gausiame aliejaus kiekyje po 1 minutę ant kiekvienos pusės.
Jeigu reikalinga, galima dar apversti ir pakartotinai pakepti po pusę minutės. Tačiau man nereikėjo.

Padažui:
2 šaukštų majonezo
1 šaukšto grietinės
1 šaukšto riebios grietinėlės (aš naudojau, bet nebūtinai)
1 skiltelės česnako
1 šaukšto citrinos sulčių
1/2 medaus
druskos
maltų juodųjų pipirų

 

 Padažui visus skirtus ingredientus sumaišau, beveik išplaku. Dedu į indelį ir dažome kalmarus, o kitiem skaniau krevetes, tai jie dažo jas. Gal ir nelabai sveikuoliška, bet jau prie vyno kaip skanu ir puikiai tinka vakarėliui !!!!

Odeta
Autorius

Komentarų: 10

 1. Man dėl savaitgalio visad tokie prieštaringi jausmai ir mintys apima: ar gulėt visą savaitgalį, ar lakstyt? Jei pavyksta išlaviruoti tarp norų ir dar pailsėti, tai išvis tobulas gyvenimas atrodo.
  Kaip skaniai atrodo tie kalmarai atrodo, ypač tas kaloringas padažas. Lipu iš lovos ir einu ko nors pusryčiams susimeistrauti;)

 2. Odeta Atsakyti

  Dovile, tam ir vakarėliai, kad neskaičiuoti kalorijų:)) O šiame patiekaliuke jų tiesiog knibžda:))
  Gal dėl to mes stengiamės vakarėlius rengti penktadieniais, kad šeštadienį išsigulinėti, o sekmadienį subręsti ateinančiai savaitei. Nes po šeštadieninio vakarėlio dažniausiai pirmadieniai būna sukūs:)))

 3. Pritariu;-) Mes vakar lankėmes vakarėlyje, buvo labai smagu, nes visi draugai su šeimomis susirinko, skaniai privalgėm, skaniai prigėrėm, pirtelėje ir jakudzi pasėdėjome, bet patys pirmi išėjom ir šiandien visą dieną aplink lovą sukamės. Pietums iškepiau lazaniją pagal tavo receptą, tik lakštai pirktiniai, o ne namų gamybos. Pirmą kartą į lazaniją dėjau cukinijos ir nedariau bešamelio padažo, bet gavosi labai skaniai.

  • Užteko sulčių, tikrai nesausa lazanija buvo. Aš dar neturėjau namuose pomidorų skardinėje, tai kelis naminius sutryniaus su prieskoniais ir žolelėmis. Jau vistiek nelabai skanūs tie vėlyvi pomidorai, bet į troškinius ir pan. visai gerai sueina.

 4. Anonimiškas Atsakyti

  Kaip skaniai atrodo, Odeta! Kaip tik turiu kreveciu tigriniu kameroj, reikes kuria diena greitai vakarienei pagaminti 🙂
  O del savaitgaliu – ir kam jie nepatinka? :)) Penktadienis – sekmadienis buna skanus vakarai, su nereliais suriais ir kumpeliais, vynu…mmm vel laukiu savaitgalio 😀 Ai, ir pavydziu pusdienio su chalatu, rimtai.
  Skaitytoja

 5. Anonimiškas Atsakyti

  O taip paruostas krevetes mes irgi darom, megstam su daaaaug cesnako :)) Ir dar su pranc. batonu sultis isdazyti 😉
  O del chalatadieniu, tai del ir parasiau, kad pavydziu 😀 Pas mus tas pats, tik nuo geguzes iki spalio vid. nebunam namie, vasaros sezonas vadinasi, tai ziema dievinu jau kai galiu paslampineti su "grazia" sukuosena ryte 😀 O bet taciau, nuo vasario jau pradedu spirgeti del vasaros sezono vel…uzburtas ratas :))

 6. Anonimiškas Atsakyti

  Tikrai nereikia nei vandens, nei pieno naudoti tame misinyje, kuriame voliojami kalmarai? Bet jeigu misinys sausas, kaip jis kepamas issilaiko ant kalmaro?

  • Odeta

   Pagal Jūsų patvirtinimą, išbandžiau dar kartą, gavosi tap pat puikiai:) Ačiū, kad pritarėte:)

Parašykite komentarą