Jau pavasaris. Pagaliau. Bet prieš keletą savaičių, kai jūs visi, na gerai, beveik visi šąlote ir vietoj Velykų šventėte Kalėdas, aš mėgavausi Ispanišku pavasariu. Parašiau aš čia taip lietuviškai lietuviškai, su tikra mentaline gaidele, kad net pačiai juokinga pasidarė. O iš tiesų, tai man patiko pasimėgauti ankstyvesniu pavasariu, išvykomis į turgų, kuris skiriasi nežinau keliais tūkstančiais procentų nuo mūsų, lietuviškų, šviežia žuvimi restoranuose ir t.t. ir t.t.
Bet labiausiai noriu su jumis pasidalinti savo išvyka į turgų, į kurį atvyksta žmonės ne tik apsipirkti šviežių gėrybių, bet ir paragauti čia pat vietoje pagamintais patiekalais.
Koks gi Ispaniškas turgus, be pomidorų, be apelsinų? Aš neišsivaizduoju…o kai dar pilnos dėžės įvairiausio dydžio ir skonio, net dabar pažiūrėjusi seilė tįsta iki kelių:)

O alyvuogių, kaparėlių, svogūnėlių, baklažanų ir kitų marinuotų, sūdytų, vytintų, raugintų daržovių gausa, tiesiog kojas pakerta…nebežinai žmogus ko norėti, ką nusipirkti…ragauji ragauji, kol pasisotini. Šiais metais mane labai sužavėjo įdarytos alyvuogės su tunu, menke sūdyta, sardinėmis ir t.t.

Vaikštant, ragaujant ir besiklausant triukšmingų prekeivių apetitas kyla iki nežinia kur. Tad darant pertraukėlę tarp apsipirkimų, labai smagu užsukti pas vokiečius į svečius. Čia jie siūlo gal kokias 8 rūšis alaus, dešrelių su kopūstais, šonkaulių ir jeigu sugebi atsispirti ir išgerti tik alaus…esi sau labai nusipelnęs:)

Šį kartą atsispyrėme ir buvome savimi labai patenkinti, nes už kelių “kavinių” darė tikrą paeliją. Kurios kvapą užjaučiau per “kilometrą”. Kai už 5 Eur skaniai ir šviežiai galima ja su vyno taure pasimėgauti. Ką mes ir padarėme…nes kai “badas” skrandyje, perki viską iš eilės…o to visai nesinorėjo:)

Taigi, toks paprastas bet neprastas turgus ispaniškoje provincijoje. Kur gali ir apsipirkti ir pavalgyti pigiai ir vietoje gaminamo šviežio maisto.
O užvirus diskusijai su Viktoru iš Viktoro užrašai apie sūdytos-vytintos menkės patiekalus ir kas tai yra? Pasirodo Norvegijoje Bacalao yra patiekalas, o Ispanijoje – žuvis Ispaniška Bacalao garuose ar  Sūdytos menkės kepsnys . Taigi, aš turguje turėjau ką nusipirkti, nes paklausiusi Viktoro patarimo apie šios žuvies laikymą nusipirkau:

Taigi, grįžau namo nusipirkusi žuvytės, chorizo dešrytės, beliko tik pasigaminti ką nors tokio kvepiančio šilta Ispanijos saule, skoniai, kvapais.
O dar kai pasirodė Viktoro švietėjiškas straipsnis apie šią sūdytą-vytintą menkę Klippfisk, arba sūdyta, vytina menkė , mane paskubino kuo greičiau užmerkti žuvį 48 valandoms šaldytuve, keičiant kas 12 valandų šaltą vandenį ir pagaminti šį guarmetišką patiekalą.

Bacalao ispanišku stiliumi reikėjo:
3 gabalėlių sūdytos-vytintos ir “nusūrintos” menkės file
300 g virtų pupelių
150 g chorizo dešros
1 skiltelės česnako
mažo šlakelio aliejaus
marinuotų mažųjų svogunėlių

Kadangi aš kepiau porcijomis, tai skardeles patepiau aliejumi, subėriau virtas pupeles, svogūnėlius. Ant pupelių dėjau gabalėlius sūdytos-vytintos menkės, o ant menkės chorizo dešros gabalėlius, tam, kad skonis ir kvapas įsigertų į patiekalą.
Kepiau 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 15 minučių.

 

Žuvies stangri struktūra, pupelių švelnumas ir chorizo pikantiškumas puikiai papildė vienas kitą. Mes žinome, kad šis patiekalas tikrai bus pakartotas.

 

Odeta
Autorius

Komentarų: 6

  1. Ojoj, koks spalvingas turgus. Ir patiekalas labai fainas ir ypač tos skardytės kepimui. Mastau, kad ir man reiktų kažko panašaus, nes dabar kai noriu kokių porcijyčių, tai iš folijos susuku "bliudukus".

  2. Odeta Atsakyti

    Dovile, atrodo Oze mačiau labai gražių porcijinių indelių. Šituos tai aš iš Ispanijos atsivežiau už labai pigiai:) Man labai patinka valgyti iš porcijinių indelių, nes žinai, kad suvalgei ir viskas ir daugiau nėra, o tai kaip kartais priverdu sriubos ar pritroškinu katilais, o tada ir ryjame pilna burna:)))

    • Odeta

      Ypač kai čia buvo šalta ir niūru, o ten šilta ir saulėta:)

Parašykite komentarą