Labai mėgstame grybauti. Po to grybus dažniausiai išdaliname tėvams, draugams, kolegoms. Bet tas “liguistas” potraukis bastytis po miškus įsmeigus nosį į samanas, tiesiog maniakiškai ieškant grybų, neišraunamas iš mūsų jokiomis priemonėmis:) Pirmiausia aplekiame sodyboje savo beržynėlį, jeigu jame prirenkame, tai reiškia galime važiuoti ir į miškus. Tačiau šis savaitgalis buvo kaip niekad ramus ir po sunkios savaitės nesinorėjo bastytis tarp samanų.
Taigi, atvažiavę penktadienį po darbų į sodybą, numetę daiktus su pintinėlėmis išlėkėme vietiniu mastu pagrybauti. Grybavimo prietemoje rezultatas: dvi pintinėlės pilnos paberžių, ūmedžių su 6 baravykais.

 

Baravykai kaip mat buvo supjaustyti ir pakepti ant sviesto su žiupsneliu druskos.
Nereali vakarienė dviem:)

Kitą dieną, dar viena pilna pintinėlė tų pačių grybų, tik baravykų kažkodėl plius 15. Tokių gražučių, baltomis   kepurėlių apačiomis. Sekmadienį dar viena pintinėlė ir per naktį spėję užaugti 6 mažuliai baravykiukai. Tokia tai mūsų grybavimo statistika. Žodžiu, grybų buvo. Dabar sako, nebebus, nes nelyja ir karšta arba kirmėlės viską sugrauš. Reikės išmatuoti kitą savaitgalį:)

Todėl, turėdami labai daug grybų, dalį užšaldėme, dalį išdalinome, o kas liko pagaminau pietus:

250g šparaginių pupelių
250g žiedinio kopūsto
1 svogūnas
3 skiltelės česnako
150g apvirtų grybų
100ml vištienos sultinio
2 valg.š. grietinės
100g kieto sūrio ( naudojau Džiugą)
juodieji pipirai, druska
garstyčių grūdeliai
gvazdikėlis
1/2 čili pipiro be sėklų
aliejus
krapai

 

Svogūnus, česnaką smulkiai sukapoju ir apkepu aliejuje. Suberiu pupeles, grybus ir 5 minutes maišant kepu. Suberiu supjaustytą žiedinį kopūstą, suberiu gvazdikėlį, pipirus, garstyčių grūdelius, čili pipirą. Užpilu vištienos sultiniu ir troškinu 10 minučių. Supilu grietinę, išmaišau ir dar 5 minutes pakaitinu.
Prieš dedant į lėkstę apiberiu sūrio drožlėmis ir gausiai apiberiu krapais.
Jau skanu tai skanu, nepabandę nesužinosite! 

Odeta
Autorius

Komentarų: 12

 1. Odeta Atsakyti

  Aguonėle, aš pati sau pavydžiu:) Tokių gražučių baravykų dar nesu suradusi , dažniausiai tai kokie peraugę, apkirmiję ar vienas kitas. O čia buvo kaip kareivėliai, vos ne visi vieno ūgio ir nė vieno su kirmėle:)

 2. Anonimiškas Atsakyti

  Oho, Odeta! Nu ir laimikis geras! As jau senokai nesu tokios gvardijos baravyku radusi :((( Ir isvis, kuo toliau, tuo labiau man atrodo, kad is Dzukijos grybai "perbega" i kitas vietas, nes visi randa ju, isskyrus dzukai (ir vietiniai jau bumba, ka ir kalbet apie mane tada, as dar maziau ju randu :/). Mes irgi su vyru si savaitgali eisim sliauzioti po miska, tikiuosi ka nors rasti jau ir be voveraiciu… As vis dar svajoju apie tavo jautienos carpaccio su baravykais 😉 Nors ir sis troskinys nerealus… O dar su vyno taure…mmm… 🙂
  Skaitytoja

  • Odeta

   Sako, kad vėl nebus grybų, nes labai karšta ir kirmėlės labai norės jų:) Bat aš nieko apie juos nesuprantu, tik žinau, kad reikia rinkti be skylučių, o kada tos kirmėlės puola, ar per pilnatį, ar per sausrą tikrai neišsivaizduoju.
   O dėl dzūkų, tikriausiai labai anksti atsikelia surenka visus, o po to tipo dejuoja, kad nėra grybų (juokauju)
   Jautienos carpaccio tai gėris, o su baravykais iš viso pasaka:) O vyno privaloma tvarka! Aš tai dabar nekantraudama baravykus tiesiog ant sviesto pasikepu ir "lapnoju":)
   Nors vieną dieną užsimaniusi jautienos tartaro, pabandžiau paragauti Terazza restorane, Forum Palace, nusivyliau iki pašaknų. Jeigu ten būsi, nešvaistyk pinigų šiam užkandžiui;)
   O kai dabar KARŠTA, tai iš viso tik vandens ir vyno tesinori….balto, šalto, sauso…nu gerai, dar kokį pomidorą ar agurką:)

  • Anonimiškas

   As zinok irgi nezinau, kada ju ten turi buti miske ar neturi 😀 Cia matyt tik Dzukai per ilgus metus atkerta sistema :)))
   Del Terazzos aciu kad pasakei, prisiminsiu! Nors dabar galvoju, kad as isvis senai jau joje buvau… Kazkaip lokacija man kliuna matyt 🙂
   Ir del baravyku ant sviestuko… net apsiseilejau 😀 Dievu maistas! Be proto skanu!!! Jei nerasiu miske pati, turgiuke pirksiu! Ir taip, su vynu, dar saaaaaltu, vasara smagiau einasi 😉
   Skaitytoja

  • Odeta

   Šį savaitgalį išbandysiu kaip grybus veikia karštis:) O po to atostogos:) Jau labai jų pasiilgau:)

 3. Nors esu žemaitė, bet galiu papasakoti, kad grybauti reikia mėnuliui pilnėjant, t.y., prieš pilnatį, nes tuomet auga viskas, kas virš žemės, o mėnuliui plonėjant – viskas, kas po žeme, šaknelės, taip sakant 🙂 O kirmėlėms tikrai vienodos dainos 🙂
  Vasarą surinktus baravykus tik taip ir teįsivaizduoju – keptuvėje ant sviesto. O lietus juk atkeliauja pas jus, nupūtėm truputį nuo jūros, tai gal dygs ir grybai?

  • Odeta

   Aušra, Tu kaip visada esi mano patarėja:) Labai Tau ačiū:) Dabar žinosiu, kada grybauti eiti:) Nors, kai atvažiuoji į sodybą ir tau kieme auga grybai (neprabangūs, bet vis tiek grybai) susirenki geriausius, o kitus dėl veislės palieki…o dėl grybai +sviestukas sutinku visu 100{432f96f82d35833c97977ad3267c5a74ad4b53595e037dd3f318a056caea874f}. Man taip skanu ir aromatinga, kad NEGALIU!
   Džiaugiuosi, kad karštis nuslūgo, o ir lietus tikrai nepamaišytų…gerai, kad žemaičiai stipriai papūtėte mums…

 4. Odeta, ar dar gamini ką nors?;-) Aš visokius ivairiausius daržovių patiekalus gaminu. Ir grybų nepamirštu;-) Šįvakar nagrinėjau Beatos naują knygą apie darzoviu patiekalus, bet kol kas dar nuomonės neturiu apie receptus. Dar vyras parnešė "kulinarnye putishetsvye po sssr", bet dar nieko is jos negaminau, nes kol kas tik kad pasijuokt pavartau.

 5. Odeta Atsakyti

  Dovile, ką tik grįžau ir tuoj tuoj pulsiu gaminti:)))
  Aš kažkodėl neturiu nė vienos Beatos knygos ir nesergu beatomanija…o va tą kur vyras parnešė, su malonumu pavartyčiau ir ką nors pagaminčiau:)))

  • O sveika sugrįžusi;-) Aš irgi nesergu beatomanija, o ir jos knygose daugiau jos vaikų nuotraukų nei receptų. Kažkoks asmenybės kultas;-)

  • Odeta

   Smagu, kai žmonės deklaruoja tobulą šeimą ir prasmingą gyvenimą:) Ir iš tiesų, aš labai džiaugiuosi, jeigu taip ir yra:)

Parašykite komentarą