Sveika mityba, sveika mityba, sveika mityba…baigiu užsiciklinti. Gerai, kad yra stipri palaikymo kamanda, kurios negaliu nuvilti. Kaip ir šiandien Europos krepšinio čempionatas. Žinome, kad lietuviai jau turi sidabrą, bet auksas auksas auksas…jis valdo mus:)))) Nors rytoj ir reikia eiti/važiuoti į darbą, bet krepšinį tikrai žiūrėsiu! Tad norėdama, kad lietuviai laimėtų, turiu įsikvėpti ir save su savo programa sveikesniam gyvenimui.
Kaip jau esu rašiusi jog nemėgstu maltų dalykų, nes nežinau kas juose būna sudėta, o ir pati gamindama       į visokius “kotletus” pridedu batonų, miltų ar krakmolo…mano protingos draugės ir blogo skaitytojos Dovilė ir Skaitytoja patarė nenusiminti ir išbandyti su morkomis. O Skaitytoja iš vis pasiūlė super duper variantą…kotletinius keksiukus:)
Aš taip save užsiprogramavau su šia idėja, kad nubėgau į parduotuvę ir nusipirkau mažųjų keksiukų formos skardą, paukštienos. Specialiai viską dariau tam, kad išbandyčiau Skaitytojos pasiūlytus mėsiškus keksiukus. Kadangi nupirkau vištieną ir kalakutieną, tai pavadinsiu paukštienos keksiukais:)3-4 porcijos

200 g vištienos vidinės krūtinėlės mėsos
200 g kalakutienos šlaunelių mėsos
1 svogūnas
2 morkos
2 nedideli kiaušiniai
druska
malti juodi pipirai

žiedinis kopūstas

150 g pakuotė salotų lapų
1/2 šalotinio svogūno
2 valg. š. ypač tyro alyvuogių aliejaus
1 valg.š. ypač tyro alyvuogių aliejaus su pipirais
1 arb.š. raudono vyno acto
druskos
malti juodi pipirai
reikėtų šiek tiek cukraus, bet aš dabar maitinuosi sveikiau ir dėl to jo specialiai nedėjau.

 

Atrodo daug žinau apie maistą, jo derinimą, ingredientus. Tačiau, kad morkas galima dėti į kotletus pasakė tik Dovilė ir Skaitytoja ir būtinai jas reikia dar smulkiai sutarkuoti. Tad nusipirkusi paukštienos, ją ir svogūną sumaliau su savo vis dar nuostabiuoju Kitchen Aid-u, bei prisitarkavau morkų su tuo pačiu traktoriumi, tik kitu priedu. Subėriau prieskonius ir įmušiau kiaušinius. Viską išminkiau ir sukrėčiau į keksiukų formeles. Kadangi orkaitėje liko vietos, į kitą skardelę sudėjau supjaustytą žiedinį kopūstą, apšlakstytą aliejumi. Pašoviau į orkaitę kepti prie 200 laipsnių temeratūros kepti 20 minučių.
Tuo tarpu sumaišiau salotų padažą. Aliejų, druską, pipirus, raudonojo vyno actą sumaišiau ir užliejau ant salotų lapų ir juostelėmis supjautyto šalotinio svogūno.

 

Dovile, Skaitytoja, pietūs buvo fantastiški! Ačiū jums:) Paukštienos kesiukų su morkomis skonis nerealus, o su salotomis iš viso gaivu. O atrodė (su nuotrauka nėra net ką lyginti) šimtą kartų gražiau ir apetitingiau:)
Kitą kartą juos dar ir išpuošiu:)

 

Odeta
Autorius

Komentarų: 16

 1. Su morkomis?? Čia tau geras. Šitą idėją skolinuosi:) Ir keksiukų forma – gera mintis pagaminti vienodo dydžio kotletukus sveikiau – t.y. juos nekepant riebaluose:)

  • Odeta

   Vava ir aš iš merginų nusikopinau:) Ačiū joms:) O formelėje jie ir vienodi gavosi ir savose sultyse ir savo riebaluose…o jų stengiausi kuo mažiau:)

  • Odeta

   Ačiū Dovile, už idėją ir tikrai ji nerealiai pasiteisinusi gavosi:) Tu išbandyk ir keksiukų frmelėse, be riebalų….super:)

  • Rytoj keksiukų formelėse kepsiu, nes noriu dukrai į ekskursiją pietums įdėti.

  • Anykščiuose;-) Ten daug lankytinų vietų: Arklio muziejus, Laimės žiburys, Puntuko akmuo, visokios ten rašytojų Biliūnų, Vienuolių, Baranauskų klėtelės ir t.t.

  • Odeta

   Tik, kad oras žaiurus, bet vaikus kažkodėl visi nuo Anykščių pradeda. Manoji irgi pradinuokuose Anykščius aplankė, nes mes tėvai tam laiko nerandame. Nors gal ir iš tiesų, kam ta mokykla reikalinga? Švietimui mūsų vaikų? Juk mokame už viską?:) O tipo mokslas nemokamas…

  • Oras žiaurus, kažkokie virusai kabina, dar baleto užsiėmimą praleis, o mes buvome į Anykščius nuvežę ir viską aprodėm, išskyrus tas klėteles, nes vistiek dar tokių rašytojų nežino, nors į Laimės žiburį lipom;-) Aišku, sumokėsim dar už tai 50 Lt;-)) Neleist negalim, nes čia kaip ir ne ekskursija, o kažkia edukacinė išvyka, pagal kurią dar kelis mėnesius užduotis turės daryti.

 2. Anonimiškas Atsakyti

  Na ir greitai apsisukai, Odeta! 🙂 Vakariene atrodo nuostabiai! Smagu, kad patiko 🙂 Tiesa sakant, as gaminsiu siandien tuos pacius keksiukus, tik is jautienos 😀 Bus su morkomis ir baravykais 🙂

  Skaitytoja

  • Odeta

   Skaitytoja, matai kaip lengvai pasiduodu pagundoms:) Jie nerealūs gavosi, tokie mažučiai, vienodi, sultingi. Fantastišką idėją Tu man pamėtėjai, ačiū:) Kitą kartą irgi kepsiu, ai ką čia aš….daug daug kartų kepsiu.

  • Anonimiškas

   Na va, super 🙂 Uzvedem su Dovile Tave ant teisingu eksperimentu 😉

 3. Išbandžiau vištienos kotletukus su morkomis, ir jie nuostabūs!! Sultingi, skaisčiai gelsvi, labai skanūs! Net nufotografuoti nespėjau pasigyrimui, kaip greitai išgaravo:) Nu puiki idėja, ne veltui sakoma, kad genealumas – paprastume!

 4. Odeta Atsakyti

  Nida, jie mane irgi maloniai nustebino. Bet čia jau Dovilės su Skaitytoja idėja, tik mano išpildyta ir išplatinta. Mes irgi likome sužavėti, o svarbiausia nereikia jokių bulkų, krakmolų…viskas laaabai natūralu:)

 5. Vakar ir mes valgėme šiuos kotletukus vakarienei. Sulaukiau išskirtinės savo šeimos vyrų padėkos 🙂 Ačiū 😉

Parašykite komentarą