Buvau pradingusi mėnesiui iš Lietuvos. Atostogavau. Turėjau garbės pakeliauti po didelę dalį Kinijos. Grįžusi iš kelionės keletą dieną vargau su laiko adaptacija. 6 valandų laiko skirtumas darė savo. Ankstyvą vakarą jau norėjosi lovoje sapnus sapnuoti, o vidury nakties kadrilį šokti. Gerai, kad buvo savaitgalis ir galėjau save treniruoti laiku eiti miegoti, bei tvarkingai keltis.
Dabar jau viskas gerai, einu į darbą, dienos rutina stoja į savo vėžes ir aš grįžtu pamažu į savo blogą.Jeigu trumpai – papasakosiu apie kelionės įspūdžius. Tai kelionė buvo tokia dviprasmiška. Lyg tai viskas labai patiko, bet daugiau į ją sugrįžti nebesinori. Ko negalėčiau pasakyti apie Vietnamą. Na gerai, dabar jau iš viso norėčiau pakeliauti po Afriką ar Lotinų Ameriką, net Šiaurės Amerika tiktų:).

Kas man patiko labiausiai Kinijoje? Tikrai sužavėjo Terakotinė Armija su gyvai atrodančiais kariais, jų veidų išraiškomis, didybe, valdovo sumanyta idėja atsidėkoti savo kariams, įamžinant juos ateities kartoms. Visa tai padarė neišdildomą įspūdį.
Spalvotosios Kalvos su beribėmis kalnuose išsidėsčiusiomis terasomis. Žinoma, buvo ankstyvas pavasaris ir dar mažokai spalvų, bet net žemė žydėjo skirtingais raudoniais. Sakė, kad pats grožis yra rugsėjo mėnesį, kai visi tie laukai sužydi.

Arba Li upė su žaliomis kalvomis.

Miestai, dideli, triukšmingi, tiršti tiek žmonių, tiek automobilių. Šiuolaikiški.

Maistas. Nevalgo jie nei žuvies skonio kiaulienos, nei gličiai lipnios vištienos. Valgo labai natūraliai ir šviežiai paruoštą maistą. Čia pat ištrauktą iš akvariumo žuvį paruošia taip, kaip tu pats užsisakai (jeigu sugebi). Jeigu pageidauji ant garų, bus ant garų, su šlakeliu sojos, imbiero, česnako ir čili. Nori keptos – prašau, pridės dar kalną daržovių, riešutų, ir vėl būtinai čili. Nori vištienos. Čia pat nukerta vištai galvą, nupeša ir pagamina. Žinoma, gal tai ne visur, didmiesčiuose sunkiau su tokiomis šviežybėmis, bet mažesniuose “kaimuose” (apie 1mln. gyventojų) tai kaip norma. Na, su sriubomis, tai jau blogiau. Juokėmės, kad sumeta jie į vandenį keletą špinatų lapų ir pavadina daržovių sriuba. Daržovės, vaisiai, mėsa, paukštiena ir žuvis – viskas tik šviežia, gaminama iš karto užsakius. Arba pats, merki mėsos, daržovių, grybų gabalėlius į sultinį ir išsiverdi. Argi gali būti geriau?

Eismas. Tragiškas. Mašinų gausa, eismo netvarka ir smogas lydėjo praktiškai visą kelionę.
Kainos. Kai kas neadekvačiai brangu, o kai kas nuostabiai pigu. Gali vietoje auginamą vaisių nusipirkti už 10 Eur, o didžiausią patiekalą 4 asmenims kavinėje suvalgyti už 5 Eur.
Žmonės. Pekine jie aukštesni, sakyčiau kone mūsų ūgio, į šalies pietus – žemėja. Visur skuba būti pirmi, eilėse būtinai užlindinėja, niekada neprisipažįsta, kad yra neteisūs, nemoka angliškai, mąsto kaip pro rakto skylutę. Tačiau visada visur dėkoja, paslaugūs, šypsosi.
O kas labiausiai nustebino šioje kelionėje, o gi Finnair’as: nei iš šio, nei iš to pakeitęs vietas iš ekonominės į verslo klasę:) Va čia tai lygis!!!

Tačiau grįžus namo labiausiai norėjosi pačių paprasčiausių kotletukų. Tik su kuo mažiau riebalų.

4-6 porcijos

1 sterkas (apie 1,5 kg)

Žuvies sultiniui:
žuvies galva su kaulais (turėjau šaldiklyje dar visokių kitų žuvų galvų ir kaulų, tai ir juos sudėjau)
1 svogūnas
1 morka
2 saliero stiebai
1/4 čili pipiro
lauro lapai
druska
pipirai

Garnyrui:
2 morkos
1 saliero gumbas
1/4 žiedinio kopūsto
svogūnų laiškai
krapai

Žuvies kotletukams:
žuvies filė
1 kiaušinis
1 morka
1 svogūnas
2 valg.š. manų kruopų
1 valg.š. smulkiai kapotų petražolių

Žuvies mėsą atskirkite nuo kaulų. Galvą su kaulais sudėkite į šaltą vandenį, užvirkite. Nugriebkite putas. Sudėkite morkos gabalėlius, svogūną, saliero stiebus. Suberkite druską, pipirus. Užvirus sultiniui ugnį sumažinkite iki minimumo, virkite apie valandą. Nupilkite per koštuvą į kitą puodą.
Supjaustykite morką, saliero gumbą norimo dydžio gabalėliais, žiedinio kopūsto žiedyną padalinkite į maždaug vienodo dydžio gabalėlius.
Žuvies filė sumalkite kartu su svogūnu. Morką smulkiai sutarkuokite. Maltą žuvį sumaišykite su morkomis, pipirais, petražolėmis, kiaušiniu, manų kruopomis, druska. Suformuokite norimo dydžio kotletukus ir lengvai apkepkite keptuvėje, su mažai riebalų.
Sudėkite žuvies koteltukus į puodą. Užpilkite sultiniu. Suberkite morkas, salierus ir žiedinio kopūsto gabalėlius. Užvirkite ir pavirkite max 5minutes. Svarbu nepervirti daržovių.
Prieš tiekiant apiberkite smulkiai sukapotais krapais ir svogūnų laiškais.

Odeta
Autorius

Komentarų: 4

 1. Puikios nuotraukos! Ir aš su panašiom mintim iš Kinijos grįžau. Kad nenoriu ten daugiau. Nenoriu tos didybės, ir to smogo, ir tų susirūpinusių žmogų, kenčiančių nuo iškrypėliško komunizmo… O jau patiekaliukas tai labai viliojančiai atrodo:)

  • Odeta

   Nida, siandien kaip tik sutikau dar viena zmogu, kuris keliavo po Kinija. Juokas net sueme, nuotaikos apie sia sali tokios kaip Tavo mano:) Pamatyti manau reikia, bet tai tikrai ne svajoniu salis:)
   Ir kaip nebutu keista, bet patiekaliukas tikrai nors ir labai simple, bet tikrai vertas isbandyti:)

 2. O Vietname keliaujant tas komunizmas mažiau jaučiasi? Man irgi slogu būna keliaut po tas šalis, kur matai žmogiškas kančias. Gaunasi nebe atostogos parelaksuot, bet "užsigruzinimas', nes aš nelabai moku atsiribot nuo aplinkos.

  • Odeta

   Dovile, tikrai taip. Po Vietnamą keliaujant jo visai nesijaučia. Gal šiaurėje galima įžvengti, bet kuo toliau į pietus tuo mažiau:) Vietnamas nereali šalis. Labai rekomenduoju aplankyti.

Parašykite komentarą