Kuo man patinka kaimiška arba naminė višta? O gi tuo, kad ką su ta višta bedarytum, jos mėsa visada labai kvepia yra soti, riebi, drėgna, stangri. Nesvarbu kokį patiekalą gamintum, ar keptum kotletukus, ar virtum sultinį, ar tiesiog greituoju būdu krūtinėlę pačirškintum keptuvėje 🙂
Pastaruoju metu, mūsų namuose labiausiai populiari kepta višta sūryme. Kai norisi, galima į vištos sūrymą pridėti citrusinių vaisių žievelių ar jų pačių pripjaustyti( citrinų, apelsinų, mandarinų ir t.t.), galima pridėti aromatinių žolelių ( rozmarinas, raudonėlis, čiobrelis ir t.t.) ar česnako, svogūno pripjaustyti. Višta mirkdama sūryme su prieskoniais prisigeria aromato ir druskos tiek kiek jai reikia. Tačiau galima vištą mirkyti ir paprasčiausiai sūryme, be jokių prieskonių. Tada ji kvepės natūralumu.
Aišku, gaminant per šventes, nesinori eksperimentuoti, bet šitokiu būdu kepta višta marinuota sūrime dar nieko nenuvylė. O svarbiausia, kad krūtinėlė ir ta, būna drėgna bei valgoma net kitą dieną. 
Višta sūryme
Spausdinti
Ingredientai
 1. 1 višta
 2. 1l vandens su 2 valg.š. druskos
 3. Bulvės
Paruošimo būdas
 1. Iš vakaro užmerkite vištą į sūrymą. Sūrymą gaminkite sumaišę 1l vandens su 2valg.š. druskos. Tiek turite padaryti sūrymo, kad vištą pilnai apsemtų. Šiek tiek prispauskite vištą, kad pastaroji neiškiltų.
 2. Prieš kepant vištą ištraukite iš sūrymo, nesausinkite. Plauti jos nereikia. Dėkite į 110 laipsnių orkaitę ir kepkite apie 1,5-2 valandas. Aš kepiau 1,5 valandos, nes mano višta svėrė apie 1,5kg. Todėl kepkite tiek, kiek sveria višta.
 3. Tu tarpu nuskuskite bulves ir apvirkite 5 minutes.
 4. Ištraukite vištą iš orkaitės. Orkaitę įkaitinkite iki 210 laipsnių. Įdėkite vištą su bulvėmis ir kepkite kol višta gražiai apskrus. Aš kepiau 20 minučių.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
 
Odeta
Autorius

Komentarų: 6

 1. Anonimiškas Atsakyti

  Viskas, šitas receptas bus greičiausias iš gaminamų! 🙂 Pamirštu vis apie šį būdą, kad jau ir surašei, tai imu bandyti dar šiais metais.
  Skaitytoja

 2. Laba diena. Labai noriu padėkoti už tai , kad supažindinote mane su maisto gaminimu žemoje temperatūroje. Dabar jau kitaip ir negaminu. Apie višta. Norėčiau paklausti, kokiame inde kepate višta: stikliniame, skardoje ar inde su grotelėmis? Kepiau taip višta kelis kartus, tiesa 90c temp., bet man ji neperkepė. Prie kaulu mėsa buvo ružava, nors kepiau tikrai ilgai, po to apkepiau aukštoje temp. Orkaitės temp. tiksli. Manau kaltas kepimo indas. O Jūs kepate višta krūtinėle į viršu? Ar vartote ja kepimo metu? Mano višta buvo apie 2kg. Iš anksto dėkoju už atsakyma.

  • Odeta
   Odeta

   Miela, Laima, ačiū, kad mėgaujatės žemoje temperatūroje kepamu/verdamu maistu. Iš vakaro vištą pamerkite į sūrymą arba Vytauto mineralinį vandenį. Jeigu naudosite Vytauto mineralinį vandenį, tai druskos dėkite perpus mažiau. Kepkite tiesiog ant skardos, galima patiesti kepimo popierių. Paguldykite kaip jums patogu, neturi įtakos. Jeigu jūsų višta yra 2kg ir naminė, geriau kepkite 100-110 temperatūroje apie 1val.45min. Tada išimkite iš orkaitės. Pakelkite orkaitės temperatūrą iki 200-210 laipsnių. Kai jau bus įkaitusi tada grąžinkite vištą atgal į orkaitę. Kepkite max 20min. Arba kol gražiai oda paskrus. Tik nebadykite, kad sultys neišbėgtų. Ištraukę iš orkaitės dar leiskite pailsėti 10min., o tada jau vaišinkite. Nustebsite, kad kitą dieną vištos krūtinėlė bus drėgna.

 3. Ačiū už greita atsakyma. Taip ir darau. Mirkau sūryme ir t.t. Bet dabar manau, kad gal tos vištos labai kietos (nors vargu) arba mano orkaitė lėto mastymo. Taigi, kai bandysiu kita karta, bandysiu kepti 120c, po to apskrudinti. Dar vienas klausimėlis. Pagal Jūsu komentarus Segebutės užrašuose bandau ištobulinti keptos vištos krūtinėlės orkaitėje recepta. Apkepu keptuvėje ir i orkaite. Kepiau ir 100c, ir 110c, ir 120c temp., ir kai termometras fiksuoja vidine temp. 75c traukiu lauk. Palaikau folijoje ir ragaujam. Bet vėl bėda, matosi raudonos kraujagysles ir tai man nepatinka. Jei vidine mėsos temp siekia 78c, kraujagysliu nesimato, bet mėsa jau būna kiek sausoka. Krutinėlės buna apie 400gr. Gal galėtumėt patarti, kaip išspręsti ta kraujagysliu problema. Dar karta dėkoju, kad dalinatės patirtimi.

  • Odeta
   Odeta

   Pabandykite mineraliniame Vytautas. Pagal kita receptą, kur puode kepi. Tada drėgmė cirkuliuoja.

Parašykite komentarą