Labai paprasta, bet nepaprastai skanu. Sūdytą skumbrę  pasiruoši iš vakaro, o kitą dieną pjauni plonomis riekutėmis ir dedi ant juodos duonos apteptos sviestu….o jeigu šalia dar rasite svogūnų laiškų, pomidoriukų ar tiesiog salotų lapelių, gausite fantastiškas sūdytos skumbrės salotas.
Šis patiekalas yra ir žurnale “Debesys”

Sūdyta skumbrė
Spausdinti
Ingredientai
 1. 2-4 porcijos
 2. 1 skumbrė
 3. 1 valg.š. kalendros grūdelių
 4. 2 skiltelės česnako
 5. 2 valg.š. alyvuogių aliejaus
 6. 1/2 arb.š. druskos
Paruošimo būdas
 1. Skumbrę išdarinėkite. Žuvis odą palikite nenuluptą. Česnaką smulkiai sukapokite. Apiberkite žuvį smulkintais česnakais, kalendros grūdeliais ir druska. Palaistykite aliejumi. Žuvies puses suglauskite. Sūdykite per naktį, karts nuo karto apverčiant puses.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Komentarų: 6

 1. Odeta, nuostabaus skonio būna taip paruošta skumbrė! Mano mama ją taip sūdo (dažniausia šventėms), tik vietoje kalendros naudoja juodų ir kvapių pipirų mišinį. Vakar ją aplankiau ir buvau pavaišinta, o šiandien pamačiau Tavo receptą, ir vėl seilės burnoje ėmė kauptis 🙂

  • Odeta

   Kristina, dažniausiai aš improvizuoju…ką turiu tą dedu, bet kalendra su skumbre man fantastiškas derinys 🙂

  • Odeta, vakar pagaminau skumbrę tiksliai pagal Tavo receptą – su česnakėliu ir kalendrų sėklomis, ir šlaku alyvuogių aliejaus. Na ką aš galiu pasakyti – nuostabi žuvis išėjo! Vienintelio dalyko gailiuosi, kad tik dvi žuvis pasūdžiau – šiandien užgriuvo svečiai, tai neliko mano skumbrės jau po kokio pusvalandžio 🙂

  • Odeta

   Kristina, ačiū Tau labai. Šiuo metu labai gera girdėti džiugius komentarus 🙂

  • Odeta
   Odeta

   Skirmantai, druskos pagal tai, kaip mėgstate ar sūriau ar švelniau. 1/2 arbatinio šaukštelio 1 -ai žuviai. Įrašysiu, ačiū už pastabą.

Parašykite komentarą