Atėjus pavasariui norisi kažko naujo, įkvepiančio ar tiesiog motyvuojančio, kad galvoje visokie tik pavasariniai vėjai nešniokštų. Ta proga užsirašiau pas L.Čepracką į kursus, pakelti savo “kvalifikaciją” kulinarijoje. Sudalyvavusi pirmoje pamokoje sužinojau kaip reikia pasigaminti Bechamel, Hollandaise ir Majonezą su visomis iš to sekančiomis variacijomis. Atrodo esu gaminusi ne vieną kartą ( išskyrus Hollandaise), bet sekdavosi visaip…kartais iškeliaudavo viskas į šiukšlių dėžę, kartais pavykdavo, kartais tiesiog būdavo gerai kaip gaudavosi. Pamokoje mus visaip kaip mokė, žiurėjome, užsirašinėjome, ragavome ir t.t. Tada gavome užduotį pagaminti visus šiuos padažus namuose. Šiandien gaminau a la Helmans tipo majonezą.
Pirmasis mano bandymas laukia šefo įvertinimo, bet kas paragavo, o paragavo kaimynai, draugės ir draugai ir visi vienbalsiai patvirtino, kad maniškis majonezas gavosi kaip tikras Helmans majonezas.
A la Helmans majonezas
Spausdinti
Ingredientai
 1. 1 kiaušinio trynys
 2. 200 ml aliejaus
 3. 1 arb.š. garstyčių
 4. 5g cukraus
 5. druska
 6. vanduo
 7. 1/2 citrinos sulčių
Paruošimo būdas
 1. Trynį išplakite su cukrumi ir garstyčiomis. Tada ypatingai plona srovele pilkite atšaldytą aliejų ir maišykite maišykite maišykite, kol supilsite visą aliejų. Masė turi gautis labai tiršta ir visaip kaip "styroti". Įpilkite 1 valg.š. vandens ir švelniai maišykite, jeigu netenkins tirštumas, įpilkite dar lašelį vandens. Įspauskite citrinos sultis ir pagal skonį įberkite druskos. Švelniai išmaišykite.
 2. Jeigu į 200g pasidaryto majonezo įdėsite 50g plaktos grietinėlės, gausite kitą, Chantilly padažą.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Komentarų: 5

 1. Oi kaip tau faina, Odeta:) Kokia nepakartojama patirtis!!! Lauksiu įrašų ir mokinsiuosi iš tavęs:)

 2. Anonimiškas Atsakyti

  Sveika, kaip nerealiai tavasis majonezas atrodo! Man niekad nesigavo dar :/ Jauciu pirksiu svieziu kiausiniu ryt ir bandysiu, vistiek kazkada turi gautis 🙂 O kursai turi buti nerealus! Lauksiu daugiau ispudziu 🙂
  Skaitytoja

  • Odeta

   Skaitytoja, būtinai išbandykite, tik aliejų būtinai atšaldykite ir laaaabai plona srovele pilkite

Parašykite komentarą