Pasiguosiu ar papiktžodžiausiu. Bet mane nuoširdžiai užknisa Lietuvos kiniečiai, tiksliau jų “restoranai”, kai atėjęs į juos, gauni suklijuotą arba kitaip sakant užkrakmolintą maistą. Pasižiūri į meniu ir matai: traški menkė ar karpis arba koks nors “Ganbey lynas”arba dar kokia nors žuvies skonio vištiena išmirkyta krakmole. Nors patys pas save Kinijoje valgo garintą ir visaip kaip sveiką maistą. Kur jie aktyviai juda su savo tai či  ir visu kalnu kitų pratimų. Keliaudama po Kiniją visą mėnesį taip ir negavau to suklijuoto krakmolu saldžiai rūgštaus “maisto”.

Kinijoje aš ragavau gal kiek ir saldoką, bet tuo pačiu pikantišką žuvį. Ji buvo garinta, kepta, troškinta, bet nė karto nebuvo traškiai kisielinė, ech, leidžiu sau pavadinti jų “maistą” tiekiamą Lietuvoje. Kodėl jie negali ir mūsų taip maitinti, kaip pas save? 

Kaip aš svajoju ateiti į jų restoraną, užsisakyti Karpio, Lyno ar kitos žuvies paruoštos azijietiškai/ kinietiškai, bet be krakmolo, o su čili pipiriukais, daržovėmis, česnakėliu ir sultiniu…tokios žuvies, kur pirštus norisi apsilaižyti. Tokios saldžiai aštriai gaivinančios. Arba pačiai išsivirti mėsą, žuvį, daržoves jų firminiuose puoduose su anglimi a la kinišką fondiu. Juk smagu susėsti draugų kompanijai ir kartu sumerkti į verdantį vandenį kąsnelius į vieną puodą? Draugiškas vakarėlis būtų garantuotas. 

Todėl, atėjus svečiams į mūsų namus, skubu dalintis iš kinietiškos receptų knygos nusižiūrėtu ir adaptuotu receptu. `Ne tuo  kisieliniu , bet sveiku, saldžiai, rūštelėjusiai pikantišku. Savo azijietiškam receptui nusipirkau lietuvišką žuvį Lyną…meluoju, žuvis buvo iš Latvijos turgaus. Kur dar mirksintį gražuolį ir įsigyjau. Kadangi Lynas buvo didelis, draugų kompanija irgi nemaža, o visiems smagu iš vienos lėkštės plėšti po gabalėlį nuo kaulo…vakarėlis gavosi garantuotas. 

Taigi Lynas azijietiškai Karaliavo ant vakarėlio stalo!!!

Lynas azijietiškai
Lietuviška žuvis Lynas su azijietiškais prieskoniais
Spausdinti
Ingredientai
 1. 1 žuvis Lynas apie 1,5kg
 2. 7cm imbiero šaknies
 3. 3 skiltelės česnako
 4. 1 mažas čili pipiras
 5. 1 valg.š. medaus
 6. 3 valg.š. sojos padažo
 7. 3 valg.š. žuvies žuvies padažo
 8. 3 valg.š. ryžių acto
 9. 1 arb.š. druskos
 10. 1 laimo vaisius
 11. 3 valg.š. žemės riešutų aliejaus
Paruošimo būdas
 1. Česnakus, čili sukapokite. Imbiero šaknį, neluptą supjaustykite riekelėmis. Pusę laimo vaisiaus sulčių išspauskite. Sumaišykite su druska, padažais, aliejumi ir druska. Visus ingredientus ištirpinkite. Ištrinkite ir pamerkite į Lyną į padažą. Marinuokite apie 2-3 valandas karts nuo karto apverčiant.
 2. Kepkite 30 minučių 180 laipsnių temperatūroje.
 3. Iškepus pašlakstykite Lyną 1/2 likusio laimo sultimis.
Pastabos
 1. Nustebsite, kaip Lynas puikiai tinka azijos skoniams.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą