Ką čia beprirašyti apie salotas. Visi jas valgome. Vieni su grietine, kiti su aliejumi, treti graužia tiesiog lapus. Salotas galima sumakaluoti su kitomis daržovėmis ir vis tiek vadinsime salotomis. Dar gali būti mišrainės arba vinegretai, bet čia jau kitas stilius. Aš salotas dažniausiai suplėšau, pripjaustau raudonojo ar baltojo saldaus svogūno, pabarstau druska, išspaudžiu citrinos sultis ir pašlaksčiusi tyru aliejumi išmaišau -tiek žinių. Prie salotų lapų kartais įdedu pomidoriukų, agurką, cukiniją, moliūgą, bet jeigu tai būna garnyras prie pagrindinio patiekalo, dažniausiai užtenka tik salotų.

Jeigu valgome salotas kaip pagrindinį patieklą, stengiuosi paįvairinti įdomesniais skoniais, eksperimentais, padažais. Tačiau gamindama salotas su kitomis daržovėmis, nustojau jas maišyti. Tiesiog sudedu į lėkštes visas daržoves atskirai, pašlakstau aliejumi ar kitu padažu, o patys valgytojai išsimaišo ar valgo kiekvieną lapą atskirai. Kas kaip nori.
Paskutinis atradimas moliūgas salotose. Moliūgą sutarkuoju kaip spagečius arba tiesiog plonais pagaliukais šiek tiek apkepu keptuvėje su citrinos sultimis. Atsiskleidžia nuostabus moliūginis aromatas, puikiai papildantis salotų traškesį. Šiltos salotos su moliūgu ne tik puošnios, bet ir skanios.

Šiltos moliūgo salotos
Spausdinti
Ingredientai
 1. 300g moliūgo
 2. 1 raudonas svogūnas
 3. 6 ridikėliai
 4. 200g salotų mišinio
 5. 12 vyšninių pomidoriukų
 6. ypač tyras alyvuogių aliejus
 7. šviežio raudonėlio
 8. druska
 9. balzamiko padažas
Paruošimo būdas
 1. Moliūgą supjaustykite mandolina kaip "spagečius" arba pagaliukais. Moliūgus apkepkite keptuvėje, kol šie lengvai paminkštės, pašlakstykite citrina. Svogūną supjaustykite itin plonais pusžiedžiais, šiek tiek juos sutraiškikite delne. Ridikėlius supjaustykite riekelėmis. Pomidoriukus padalinkite ketvirčiais.
 2. Lėkštėje sudėkite moliūgus, ant viršaus suberkite pomidorus, svogūnus, ridikėlius, salotų lapus. Pabarstykite druska, raudonėliais. Pašlakstykite balzamiko padažu, aliejumi.
Pastabos
 1. Jeigu moliūgą kepsite ant skrudinto sezamo aliejaus, jis suteiks lengvą azijietišką poskonį.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą