Mano patiekalas Jūros ešerys su rudeninėmis daržovėmis labai tiks jūsų jaukiai rudens vakarienei. O jeigu į daržoves įbersite šiek tiek čili pipiriuko, tai vakarienė dar ir sušildys. Jeigu pirksite jūros ešerį Šiaurės jūra parduotuvėje jums jį išdoros, jis bus ne iš fermos, bet užaugęs jūroje natūraliai. Niekaip nenustoju džiaugtis jų servisu ir kokybe jau ne vienerius metus. Jūros ešerių būna pirkti ir visuose prekybos centruose. Tik “menkutis” skirtumas tas, kad ten nusipirkus teks pačiai/čiam pasikankinti, kol nuskusite žvynus ir pasidarysite file. Tačiau, dėl šio patiekalo pavargti tikrai verta.

Gaminant Jūros ešerį su daržovėmis , daržovių įdarui labai tinka šakninės daržovės, arba tos kuriose nėra labai daug drėgmės. Labai skanu su salierais, pasternokais, morkomis, svogūnais, porais, baklažanais, paprikomis ir t.t. Netinka arba su labai mažu kiekiu galima naudoti pomidorus, agurkus. Mat daug drėgmės turėdamos daržovės labai atskies įdarą ir šis sunkiai laikysis ant žuvies file gabalėlių.

Taigi, galandame peilius, skutame jūros ešerio žvynus, darome file, lupame daržoves, pjaustome pagaliukais, apkepame keptuvėje. Sudedame daržoves tarp žuvies file gabalėlių, perrišame siūlu, iškepame orkaitėje ir prabangi vakarienė ant stalo 🙂

Tiesa, šiam patiekalui vietoj jūros ešerio puikiausiai tiks dorada, lietuviškasis ežerų ešerys, plekšnės ir visa kita žuvies file su oda, bet be žvynų 🙂 Todėl keisis tik pavadinimas, bet ne patiekalo esmė. Tačiau šiandien aš kepu jūros ešerį su daržovėmis.

Jūros ešerys su daržovėmis
Jūros ešerį galima pakeisti dorada ar kita žuvies file
Spausdinti
Ingredientai
 1. 4 jūros ešeriai (sea bass)
 2. 1/4 saliero šaknies
 3. 1 morka
 4. 1 svogūnas
 5. 1 čili pipiras
 6. 1 riekelė moliūgo
 7. druska
 8. pipirai
 9. aliejus
 10. raudonėlis
Paruošimo būdas
 1. Nuskuskite jūros ešeriams žvynus, nupjaukite galvas, per nugaras įpjaukite aštriu peiliu ir po truputi atskirkite file nuo kaulų.
 2. Nulupkite saliero šaknį, morką, moliūgą, svogūną. Supjaustykite pilgais pagaliukais. Čili pipiriuko sėklas pašalinkite ir susmulkinkite. Keptuvėje apkepkite kiekvieną daržovę atskirai po to visas sumaišykite. Palikite 10-15 min. skoniams susigerti.
 3. Ant vienos jūros ešerio file dalies gausiai uždėkite išmaišytas daržoves, kad jos neišbyrėtų švelniai perriškite virtuviniu siūlu.
 4. Jūros ešerį su daržovėmis orkaitėje kepkite 20 minučių 160 laipsnių temperatūroje.
Pastabos
 1. Prieš patiekiant į lėkštes nuo žuvies pašalinkite siūlus.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą